Ky gabim që bëni me vetullat po i prish ato dhe nuk e kuptoni

Life style

Ky gabim që bëni me vetullat po i prish ato dhe nuk e kuptoni

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:40
Foto ilustrim

Ja çfarë zbuluan ekspertët.

Shpesh kur i heqim vetullat bëjmë gabime të mëdha pa e ditur. Fillimisht do të bënit mirë t’i hiqnit ose pastronit ato vetëm tek persona që janë profesionistë.

Pikë së pari ato do t’ju këshillojnë që heqja me pe ose me dyll e vetullave nuk është shumë e këshillueshme pasi këto 2 produkte bëjnë që pas disa kohësh qimet të mos dalin më në vende të caktuara.

Së dyti gabimi më i madh që bëhet është në momentin kur i presim vetullat vet në shtëpi.

Ka njerëz që i zgjaten vetullat njësoj si edhe flokët kështu që i duhet t’i presin patjetër por përpara pasqyrës, kur janë vetëm bëjnë gabimin që i presin duke i krehur sipër. Nëse doni të bëni vetë një veprim të tillë bëni mirë t’i krihni ato për poshtë e më pas të vazhdoni me prerjet pasi kjo mënyrë do t’ju ndalojë së  bëri gabime që nuk rregullohen më. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat