Udhëtimi me partnerin tuaj për herë të parë

Life style

Udhëtimi me partnerin tuaj për herë të parë

Më: 16 dhjetor 2021 Në ora: 20:31
Ilustrim

Shumë njerëz thonë se udhëtimi me dikë për herë të parë mund të zbulojë shumë për ju si individ. Jeni plotësisht të zhytur në një qytet, kulturë dhe përvojë tjetër, të cilat mund të nxjerrin engjëjt dhe demonët në ju. Por çfarë duhet të bëni kur po udhëtoni për herë të parë me partnerin tuaj.

Jini të durueshëm me njëri-tjetrin

Thënia, "Durimi është çelësi që zgjidh të gjitha problemet" nuk mund të jetë më i vërtetë kur jeni në një udhëtim dhe keni filluar të mërziteni pak me personin me të cilin jeni. Është thelbësore të mbani mend se momenti juaj i zhgënjimit me njëri-tjetrin mund të zgjidhet me një frymëmarrje të mirë.

Bëni foto së bashku

Mos jini personi që nuk dëshiron të bëjë foto. Është një moment në kohë që ju do të shikoni prapa dhe do ta vlerësoni ose urreni… Sido që të jetë, nuk do të pendoheni që këto kujtime janë të arkivuara diku.

Merrni pjesë në aktivitete të reja

Keni udhëtuar për një arsye, kështu që përjetoni atë plotësisht. Kjo është mundësia perfekte për ya shijuar. Ju nuk dëshironi të ktheheni në shtëpi me ndonjë keqardhje që nuk keni bërë diçka.

Krijoni përvoja argëtuese në udhëtim

Mos ia ngarkoni të gjithë peshën dhe përgjegjësinë partnerit për të gjetur gjëra argëtuese për të bërë. Bëni pak kërkime përpara se të largoheni dhe mbani gjërat në mëngë. Ju nuk do të pendoheni dhe ata do ta vlerësojnë atë.

Mbuloni faturën herë pas here

Kjo mund të jetë e ndërlikuar, por nëse jeni në gjendje ta mbuloni faturën një ose dy herë gjatë udhëtimit tuaj, atëherë bëjeni.

Të mos bësh:

-Jini shumë të ngurtë në planifikimin e gjërave

-Shkoni me rrjedhën nëse orari juaj ndryshon.

-Debatoni për gjëra të parëndësishme si ku do të hani

-Thuaj jo gjërave/aventurave të reja.

-Mos u bëni personi më i çrregullt në dhomë.

-Ji nevojtar

-Ankoheni

-Jini gjatë gjithë kohës në telefonin tuaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat