Rrëfehet 23 vjeçari: Shkova t’i jepja dhuratën për Krishtlindje ish të dashurës por kur u hap dera...

Life style

Rrëfehet 23 vjeçari: Shkova t’i jepja dhuratën për Krishtlindje ish të dashurës por kur u hap dera...

Nga: B.S. Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Një djalë i ri ka rrëfyer për The Sun se ka shkuar te shtëpia e ish të dashurës për t’i dërguar një dhuratë por që derën ia ka hapur një tjetër djalë, përcjell Bota sot.

Ai ka treguar se e dashura kishte kërkuar pak kohë dhe hapësirë nga ai derisa është grindur për gjëra të vogla.

Ai thotë se ndihet i shkatërruar dhe nuk di si të veprojë.

Rrëfimi i tij i plotë:

Shkova që t’i dërgoja një dhuratë për Krishtlindje ish të dashurës sime, në shtëpinë e saj, me shpresën se do të mund të jemi sërish bashkë por derën ma hapi një djalë i ri.

Ne kemi qenë bashkë për më shumë se 1 vit. Unë jam 23 vjet ndërsa ajo 22.

Gjërat po shkonin shumë mirë deri së fundmi, kur ajo filloi të grindej me mua për gjëra të vogla dhe tha se nuk e di nëse jemi të përshtatshëm bashkë.

Dy javë më parë ajo më kërkoi që t’i jap hapësirë. Unë u pajtova.

Por për Krishtlindje ajo nuk kishte kontakt me mua dhe nuk më përgjigjej në mesazhet e mi.

Kështu që unë shkova t’i dorëzoja personalisht një dhuratë.

Dhurata ishte një qafore e shtrenjtë dhe shpenzova shumë edhe pse unë jam student.

Djali që ma hapi derën është në klasën tonë. I buzëqeshur ai mori kutinë dhe e la në dysheme afër derës.

Isha shumë i mërzitur dhe i hutuar dhe u ktheva në shtëpi.

Që atëherë nuk kam ndaluar së qari.

Përgjigja e psikologes:

Duket se ajo ishte shumë frikacake për tu ndarë dhe kërkoi hapësirë.

Mos u nxito në përfundime për këtë djalë, ai mund të jetë thjesht mik i saj.

E di se sa i shkatërruar mund të jesh por nuk mund ta bësh askënd të ndjejë atë që nuk e ndjen.

Ji i mirë me veten tënde dhe fol me dikë për ndjenjat e tua./BS/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat