A e dini pse nuk duhet të veshni të njëjtat rroba për 2 ditë me radhë?

Life style

A e dini pse nuk duhet të veshni të njëjtat rroba për 2 ditë me radhë?

Më: 9 janar 2022 Në ora: 21:21
Foto ilustrim

Në disa raste disa njerëzve u ndodh që të njëjtat rroba t’i veshin dy ditë me radhë dhe kjo është normale. Por, a e keni ditur se çka mund të ndodh nëse dy ditë radhazi i veshni rrobat e njëjta.

Rrobat janë të mbuluara me djersë dhe baktere, dhe nëse nuk i ndërroni ato çdo ditë, kjo mund të çojë në disa pasoja të pakëndshme.

Mund të jeni duke e ekspozuar veten ndaj mikrobeve të njerëzve të tjerë

Mund t’ju shkaktojë skuqje

Mund të shkaktojë puçrra në trup

Mund të çojë në erë të pakëndshme të trupit

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat