Ja pse të lindurit në janar janë njerëzit më të suksesshëm!

Life style

Ja pse të lindurit në janar janë njerëzit më të suksesshëm!

Më: 10 janar 2022 Në ora: 08:22
Foto ilustrim

Edhe pse në dukje e pabesueshme, shumë prej nesh bësojnë që muaji që kemi lindur përbën një ndikim shumë të gjerë e një rëndësi të madhe për personalitetin e çdo personi.

Këtë nuk e thonë vetëm parashikimi i yjeve në horoskop, por edhe tiparet e personalitetit që ka një person.

Njerëzit e lindur në muajin janar janë mjaft unikë sepse kanë më shumë sens humori se të tjerët, shumë janë egocentrikë dhe përgjithsisht janë të guximshëm dhe të pjekur.

Nga ana tjetër, bebet e lindura në janar kanë gjithashtu disa veçori specifike, si për shembull:

Janë shumë të qetë. Rezultatet e një studimi zbuluan se foshnjat e dimrit janë më të mirë dhe më pak të irritueshëm sesa shokët e tyre të lindur gjatë muajve të verës.

Shpesh bëhen yje sportiv. Sipas një studimi, në Ligën Australiane të Futbollit, një e treta e lojtarëve kanë lindur në janar.

Profesioni i tyre i ardhshëm mund të jetë mjek. Shumica e mjekëve të përgjithshëm, thonë hulumtimet kanë lindur në muajin e parë të Vitit të Ri.

Mund të bëhen të famshëm. Një studim i botuar në ”Journal of Social Sciences” thotë se numri më i madh i të famshmëve në horoskop janë Ujor. Kjo do të thotë se ata kanë lindur në fund të janarit, më saktësisht midis 20 janarit dhe 18 shkurtit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat