​Sa shpesh duhet të lani xhemperët dhe si t'i mirëmbani ato siç duhet

Life style

​Sa shpesh duhet të lani xhemperët dhe si t'i mirëmbani ato siç duhet

Më: 10 janar 2022 Në ora: 20:14
Foto ilustrim

Shumëkush ndoshta do të pajtohej se nuk është e nevojshme të lani xhemperin sa herë që e vishni. Megjithatë, pas sa konsumimi duhet të lani pulovrat?

Sa shpesh duhet të lani një xhemper? Ka mënyra sesi mund t'i mbajmë ata në top formë këtë dimër dhe më tej.

Sipas ekspertes së toksinës mjedisore dhe themeluesit të “Slightly Greener” Tonye Harris, xhemperët mesatarisht duhet të lahen në mes të veshjes së dytë dhe të pestë, por kjo varet edhe nga faktorë të tillë si mënyra se si vishet pulovra dhe nga çfarë është bërë.

Për shembull, nëse keni veshur diçka nën një triko, kjo do të zgjasë jetën e xhemperit tuaj duke zvogëluar numrin e larjeve.

Sa i përket materialeve, gjërat si pambuku, kashmiri dhe mëndafshi duhet të lahen pas dy deri në tre veshje, ndërsa materialet më të qëndrueshme si leshi ose përzierjet sintetike rezistuese mund të vishen deri në pesë herë.

Me pak fjalë, patjetër që nuk keni pse t'i lani xhemperët sa herë që i vishni dhe nëse doni të planifikoni një kohë ndërmjet larjeve, është më mirë të vishni një këmishë të poshtme.

Me larje të mjaftueshme, por jo shumë të trikove, ka disa këshilla më të dobishme që Harris rekomandon për të zgjatur jetën e veshjeve tuaja të preferuara. Së pari, kontrolloni gjithmonë udhëzimet e kujdesit në etiketë, pavarësisht nga materiali.

“Nëse mund të lahen në lavatriçe, lajini ato vetëm në programe delikate ose të larjes me dorë, në ujë të ftohtë”, këshillon Tonye, duke shtuar se nxehtësia mund t'i mbledhë me lehtësi xhemperët.

“Nëse doni mbrojtje shtesë, mund të zgjidhni një pulovër të larë me dorë në një vaskë ose lavaman me një detergjent të butë,” shton ajo.

Ajo këshillon që pas larjes ta thani xhemperin, të mos e shtrydhni. Gjithashtu, nëse lani me dorë ose përdorni një makinë larëse, vendosni xhemperët tuaja të sheshta për t'u tharë në ajër në vend që t'i vendosni në tharëse për t'u siguruar që aroma ose njollat të mos futen në to.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat