10 punët që kanë më shumë gjasa të shkaktojnë divorc

Life style

10 punët që kanë më shumë gjasa të shkaktojnë divorc

Më: 14 janar 2022 Në ora: 19:10
Foto ilustrim

Faktorë, si orët e gjata të punës, koha larg shtëpisë, stresi i lartë dhe paga e ulët, janë disa nga arsyet që mund të çojnë shumë martesa në divorc. Një raport nga GoBankingRates, që analizoi të dhënat në SHBA, rendit disa nga punët që mund të shkaktojnë probleme me martesën.

10. Teknik inxhinierik, ekspert hartues
Shkalla e divorcit: 14%

9. Punonjësit në bibliotekë, nëpunës
Shkalla e divorcit: 15%

8. Kujdestarët e kafshëve 
Shkalla e divorcit: 15%

7. Ushtarak
Shkalla e divorcit: 15%

6. Punëtorët e përgatitjes dhe shërbimit të ushqimit
Shkalla e divorcit: 15%

5. Teknik kimik
Shkalla e divorcit: 15%

4. Operacionet ushtarake 
Shkalla e divorcit: 17%

3. Teknikë dhe mekanikë të automjeteve
Shkalla e divorcit: 17%

2. Logjistikë
Shkalla e divorcit: 18%

1. Mbikëqyrësit ushtarakë të linjës së parë
Shkalla e divorcit: 30%

Raporti vuri në dukje se stresi i punës dhe qëndrimet e gjata jashtë shtëpisë janë disa nga arsyet pse kjo punë ka shkallën më të lartë të divorcit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat