21 vjeçari në probleme të mëdha: Dyshoj se nuk do të mund të bëj më seks, pasi…!

Life style

21 vjeçari në probleme të mëdha: Dyshoj se nuk do të mund të bëj më seks, pasi…!

Nga: B.S. Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Një 21 vjeçar ka rrëfyer problemet e tij me ereksionin.

Ai u shpreh i shqetësuar, duke thënë se nuk do të mund të bëjë më seks.

Në një rrëfim të tij në “The Sun”, 21 vjeçari tha se problemin me ereksion nuk e ka pasur në të kaluarën, përcjell "Bota sot".

Rrëfimi i plotë

Një grua që takova në internet më kërkoi t'i dërgoja fotografi nudo dhe nuk munda, sepse nuk mund të kem ereksion.

U turpërova aq shumë sa që gënjeva dhe i thashë se nuk më interesonte, edhe pse më pëlqente.

Unë jam vetëm 21 vjeç dhe jam beqar, jam i shqetësuar se nuk do të mund të bëj më seks.

Nuk mund ta mbaj as ereksionin kur masturboj.

Më duhet të bëj më shumë përpjekje seç duhet dhe më pas më largohet pas disa sekondash.

Pastaj më duhet të ejakuloj pa qenë e vështirë, dhe është e tmerrshme.

Unë kurrë nuk e kam pasur këtë problem në të kaluarën, as vetëm apo me partnerë.

E vetmja gjë që mund të mendoj se mund ta shkaktojë atë janë antidepresantët që po marrë sepse isha vërtet i zhytur gjatë izolimeve.

Përgjigjja e psikologes: Nëse nuk jeni në gjendje të keni një ereksion edhe kur masturboni, kjo sugjeron një çështje fizike dhe jo psikologjike.

Disa ilaçe kundër depresionit mund të shkaktojnë probleme seksuale. Vizitoni mjekun tuaj të përgjithshëm dhe ju lutemi mos e ndaloni marrjen e ilaçeve pa këshilla. Ata mund të jenë në gjendje të përshkruajnë një trajtim alternativ.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat