Ky apartament në një lagje të famshme të Londrës ka një çmim “magjepsës të lirë” – por ka një problem

Life style

Ky apartament në një lagje të famshme të Londrës ka një çmim “magjepsës të lirë” – por ka një problem

Më: 16 janar 2022 Në ora: 18:29
Foto ilustrim

Kensington është një nga zonat më të kërkuara të Londrës, por ky një reklamë thjesht tregon se reputacioni nuk është gjithmonë gjithçka kur bëhet fjalë për pronën.

Sipas mediave britanike, aty, për vetëm 390 funte në muaj, ju mund të jetoni në një apartament me një dhomë në West Kensington, në një distancë në këmbë nga Holland Park, Stamford Bridge dhe Hammersmith Apollo.

Por duke marrë parasysh faktin se, sipas Statista, kostoja mesatare mujore e qirasë në Mbretërinë e Bashkuar është 1,060 funte, dhe në Londër është 1,752 funte, këto shifra janë paksa magjepsëse.

Por, siç ndodh shpesh, ka një “problem të vogël”.

Ky apartament i veçantë është aq i vogël, saqë krevati teke pothuajse po prek lavamanin.

Gjithashtu nuk ka një banjë brenda dhomës, që do të thotë se duhet ta ndani me banorët e tjerë në bllok.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat