​Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por nga ky lloj i tyre ikin

Life style

​Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por nga ky lloj i tyre ikin

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:15
Foto ilustrim

Meshkujt pëlqejnë femrat tërheqëse, por jo ato që janë të fiksuar pas pamjes fizike.

Kështu tregoi një studim i kryer në një kompani në Britani të Madhe. Në bazë të sondazhit, ekspertët dolën në përfundimin se kujdesi i tepërt për bukurinë i largon pjesëtarët e seksit më të fortë, edhe pse në fillim nuk duket kështu.

Në planin afatgjatë, ato qëndrojnë larg vajzave që zgjohen dhe shtrihen të grimuara në faqen e parë. Jeta në çift kërkon kohë të lirë dhe relaks.

Rreth 70 për qind e të anketuarve kanë deklaruar se janë të tmerruar nga mendimi për t'u martuar me një person që është i fiksuar pas trupit, kujdeset vetëm për bukurinë dhe ia nënshtron gjithë jetën se si do të duket dhe çfarë do të veshë.

Shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se burrat e interpretojnë këtë si artificialitet dhe një qasje sipërfaqësore ndaj jetës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat