Gjashtë gabimet që bëjnë femrat kur flirtojnë

Life style

Gjashtë gabimet që bëjnë femrat kur flirtojnë

Më: 18 janar 2022 Në ora: 06:44
Foto ilustrim

Një nga mënyrat më efektive për të filluar komunikimin dhe për t’ia bërë të ditur një djali që jeni të interesuar është duke flirtuar me të.

Flirtimi tregon besimin tuaj dhe e lejon djalin të shohë anën tuaj intriguese dhe femërore. Megjithatë, flirtimi mund të rezultojë i kundërt ose mund t’ju çojë në një drejtim të padëshiruar nëse nuk bëhet siç duhet.

Më poshtë janë shtatë gabimet e flirtimit që duhet të shmangen:

1. Duke luajtur lojëra. Të luash lojëra me mendje ose të luash “të vështirë për t’u marrë” nuk janë kurrë të mira. Mund të funksionojë aty-këtu, por djemtë me çfarëdo niveli respekti për veten nuk do të vazhdojnë të ndjekin një vajzë që luan lojëra. Nëse jeni të interesuar për një djalë, tregojini atij se jeni të interesuar, raporton “Yourtango“.

2. Të qenit mosrespektues. Sarkazma dhe humori mund të jenë mjete efektive kur flirtoni. Humori e mban të qetë diskutimin dhe sarkazma mund t’i tregojë atij anën tuaj të zjarrtë. Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm që të mos jeni mendjemprehtë. Nuk doni ta ofendoni apo ta turpëroni para njerëzve të tjerë. Të ngacmosh një djalë për diçka që ai thotë ose bën është ndryshe nga sfidimi i burrërisë së tij.

3. Të ankuarit. Kërkimi i ndihmës mund të jetë një mjet për të flirtuar për ju. Meshkujt shpesh pëlqejnë të ndihen të dobishëm dhe të jenë hero. Për më tepër, njeriu që ju intereson mund të jetë i etur për t’ju treguar se sa i fortë është. Megjithatë, ju nuk dëshironi të dukeni si të qara.

Mos kërkoni ndihmë në lidhje me ankesat për familjen , miqtë, punën ose pronarin tuaj. Po kështu, mos e përndjekni, duke pasur vazhdimisht nevojë për ndihmën dhe këshillën e tij.

4. Të qenit shumë i ngjitur. Djemtë nuk i pëlqejnë gratë që janë shumë ngjitëse ose gratë që bëhen posesive shpejt. Ka një ndryshim midis prekjes së krahut të një djali ndërsa flet , dhe varjes në krahun e tij ndërsa ai përpiqet të flasë me miqtë e tij. Nëse sapo e keni takuar, mos u bëni xheloze apo ngjitëse nëse ai fillon të flasë me një femër tjetër. Ai do të mendojë se ju mund të keni probleme.

5. Flirtimi me një djalë kur ai është qartazi i zemëruar. Ka momente të mira për të flirtuar, por edhe momente të këqija. Kur një djalë është dukshëm i zemëruar për diçka, ju duhet të shmangni flirtin. Ai ka të ngjarë të jetë shumë i hutuar nga çdo gjë që ka shkaktuar zemërimin e tij për t’ju dhënë një shans të sinqertë. Megjithatë, nëse ai është i trishtuar ose i zhgënjyer për diçka, flirtimi mund ta gëzojë atë.

6. Flirtimi në një mjedis profesional. Ky është një gabim i madh. Kjo mund të përfshijë një festë kompanie ose një banket profesional. Flirtimi në këto situata mund të merret në mënyrën e gabuar dhe mund të bëjë që njerëzit t’ju shohin ndryshe në karrierën tuaj, duke çuar në pasoja negative brenda punës tuaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat