Këto dhurata që shqiptarët i bëjnë gjithë qejf, për amerikanët janë ofendim

Life style

Këto dhurata që shqiptarët i bëjnë gjithë qejf, për amerikanët janë ofendim

Më: 18 janar 2022 Në ora: 08:45
Ilustrim

Një sondazh i realizuar në Shtetet e Bashkuara për të kuptuar se cilat dhurata mund të jenë ofenduese për të tjerët doli në konkluzionin se tre prej tyre janë veçanërisht ofenduese. 1077 persona morën pjesë në sondazh dhe më tej ju listojmë dhuratat që shumica nuk do preferonte t’i merrte.

1. Paratë

Paratë janë të mira për të gjithë, por nuk është diçka që duhet t’ua jepni të tjerëve si dhuratë. Mesazhi që po jepni është një dhe i vetëm: Keni përtuar të kërkoni dhe i keni rënë shkurt.

2. Sendet shtëpiake

Dhënia e disa sendeve shtëpiake për pastrim ose gatimi, mund të jetë veçanërisht irrituese dhe fyese për një person tjetër. Kjo lloj dhurate nënkupton që personi tjetër nuk po e bën mirë punën e tij.

3. Produkte bukurie dhe kujdesi personal

Produktet e bukurisë dhe të kujdesit janë po ashtu një zgjedhje e keqe, ndaj 15% e të anketuarve mendojnë se dhurata të tilla janë ofenduese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat