Ja kur është koha ideale për seks

Life style

Ja kur është koha ideale për seks

Më: 19 janar 2022 Në ora: 17:07
Foto ilustrim

Studimet e fundit kanë zbuluar se kur është koha ideal për të bërë marrëdhënie seksuale.

Studiuesit gjetën se 78 për qind e burrave dhe 69 për qind e grave duan të bëjnë seks në momente të ndryshme të ditës.

Shumica e femrave duan të bëjnë seks para gjumit, rreth orës 11:21 në mbrëmje. Ndërsa, shumica e burrave duan ta bëjnë 15 orë më herët sesa gratë, pasi ngrihen nga shtrati, rreth orës 07:54.

Ky është rezultati i një studimi të ri, i cili na tregon se, meshkujt dhe femrat kanë orare të ndryshme. Studimi u krye me 2300 njerëz, nga një firmë lodrash seksi, për të parë sesi ndryshonte nxitja seksuale te burrat dhe gratë.

Kërkuesit gjetën se 78 për qind e burrave dhe 69 për qind e grave duan të bëjnë seks në momente të ndryshme të ditës.

Më tepër se një e katërta e burrave duan të bëjnë seks në mëngjes, nga ora 6 deri në 9, por vetëm 11 për qind e grave kanë pasion në këtë orar. Niveli i dëshirës te gratë rritet gjatë ditës dhe arrin pikun në orarin 11 deri 12 në mbrëmje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat