Këshilla e vetme që mund t'jua bëjë lidhjen shumë, po shumë interesante

Life style

Këshilla e vetme që mund t'jua bëjë lidhjen shumë, po shumë interesante

Më: 20 janar 2022 Në ora: 06:14
Foto ilustrim

Gjatë zënkave përpiquni të mos jeni banalë. Banalitetin lëreni për seksin e mbrëmjes. Ekspertët e marrëdhënieve thonë se nëse ziheni në një mënyrë që është "të dobishme", afroheni me njëri-tjetrin."

Një zënkë e mirë ndodh kur nuk përpiqeni të tregoni kush ka të drejtë. Thjesht duke qenë të ndërgjegjshëm për mënyrën e debatimit, bën një hap përpara për përmirësimin e marrëdhënies në çift, por s’mbaron me kaq. Përpiquni të mos i kundërviheni për gjëra të vogla nëse mund t’i kapërdini ato. 

Ruajini ofendimet e vogla për ndonjë bisedë kur të jeni të qetë, duke përdorur shprehje të tilla si “Më duket sikur...” Kjo do t'ju qartësojë më mirë, pa qenë nevojë t'ja hidhni fajin partnerit. Nëse jeni gati të shpërtheni, studimet tregojnë se është më mirë të kalojë pak kohë. Gjeni kohën për ta diskutuar problemin më vonë, që ai të mos mendojë gjëra që as ti nuk do që ai t'i mendojë.

Nëse doni se sbën të tregoheni të egër, potentë apo dhe pak banal, bëjeni në shtrat. Bëni seks "të pistë". Që gjërat të mbeten vërtet seksi, duhet të bëni lojë të pistë. “Seks i pistë” do të thotë t’i kundërvihesh idesë së "seksit të duhur.” Futuni në një zonë tabu. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat