Çfarë botoksi apo mbushës: me këto fshehtësi do të dukeni 10 vite më të reja

Life style

Çfarë botoksi apo mbushës: me këto fshehtësi do të dukeni 10 vite më të reja

Më: 25 janar 2022 Në ora: 20:33
Foto ilustrim

Kur femrat vërejnë një rrudhë në fytyrën e tyre, atëherë ato përcaktohen për ndërhyrje laserike dhe kremra të shtrenjta. Ato duhet t'i takojnë të kaluarës, sepse kemi disa këshilla për ju.

HARROJENI ALKOOLIN

Mos harroni se as një gotë e vetme me alkool nuk i shkon për shtati trupit tuaj. Alkooli nxit prodhimin e radikalëve të lirë dhe në këtë mënyrë dëmtojnë qelizat e lëkurës.

MOS JETONI PA DOMATE

Edhe pse ndoshta gjatë verës i konsumoni më shpesh në formë të sallatës, provoni që t'i zieni, t'i ngrini dhe t'i ruani për më vonë.

HARRONI SHEQERIN DHE USHQIMIN E SHPEJTË

Ushqimi i shpejtë është përplot me sheqer dhe aditiv që kurrsesi nuk janë të shëndetshëm për organizmin tonë, ndërsa që yndyrat që pjekin ushqimin shkaktojnë inflamacione dhe skuqje të fytyrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat