Gruaja rrëfen tmerrin nga i fejuari: Më tradhtoi me fqinjen 30 vjet më të vjetër dhe tani...

Life style

Gruaja rrëfen tmerrin nga i fejuari: Më tradhtoi me fqinjen 30 vjet më të vjetër dhe tani...

Më: 25 janar 2022 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Një grua 31 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se i fejuari i saj 36 vjeçar po e tradhton me fqinjen e tyre, e cila është 30 vjet më e vjetër se ajo, përcjell Bota sot.

Ajo ka thënë se i fejuari nuk e pëlqen më për shkak të peshës.

Rrëfimi i gruas:

Ta zbuloj tradhtinë e të fejuarit tim më ka bërë shumë të pasigurt.

Unë jam 31 vjeç ndërsa ai 36.

Më dhemb që ai shkoi me dikë që është 30 vjet më e madhe se unë.

E gjitha filloi kur makina e fqinjës tonë u prish në rrugën tonë dhe i fejuari im e ndihmoi. Me sa duket ajo ishte shumë mirënjohëse.

Ai filloi të dilte rregullisht për ta ndihmuar atë.

Në të njëjtën kohë, ai filloi të shkonte në palestër dhe të kujdesej për atë që hante, madje të reduktonte edhe birrat.

Pastaj më tha se nuk e tërheqja më. Ai tha se trupi im nuk i pëlqente dhe ai preferonte të kënaqej vetë.

Të dy ishim me më shumë peshë kur u takuam. Në atë kohë nuk ishte problem, pasi ramë dakord që të dyve na pëlqente një figurë më e plotë.

Unë e pranoj se kam shtuar shumë më tepër peshë që atëherë dhe tani jam klasifikuar si obeze.

Rashë në depresion pasi mamaja ime vdiq nga një atak në zemër kur isha 25 vjeç. Nuk jam pajtuar kurrë me vdekjen e saj. Unë thjesht nuk mund ta kaloj atë.

Ushqimi ishte i vetmi që më ngushëllonte. Unë po përpiqem të humbas peshë, por është shumë e vështirë.

Dyshoja për këtë fqinjen dhe të fejuarin tim, por ai gjithmonë e mohonte duke më akuzuar se isha "e sëmurë". Kështu që herën tjetër që shkoi te ajo, unë e ndoqa 30 minuta më vonë.

Mori shumë kohë për të ardhur te dera dhe më në fund u shfaq me një fustan të zhveshur duke u tronditur.

Isha e shkatërruar, por u lehtësova kur ai më në fund pranoi gjithçka.

Ne jemi ende bashkë për hir të vajzës sonë dyvjeçare dhe ai këmbëngul se e ka përfunduar lidhjen.

Por ai është shumë i zemëruar ndaj meje.

Ai më bërtet dhe më shan gjatë gjithë kohës. Ndihem shumë herë e trishtuar. Unë ekzistoj, nuk jetoj.

Përgjigja e psikologes:

Të shash dhe të përdorësh fjalë që të lëndojnë, të nënçmojnë ose të poshtërojnë është abuzim emocional.

Ai është përgjegjës për prishjen e marrëdhënies tuaj. Ai nuk të ka treguar respekt dhe të ka gënjyer. Ju meritoni më mirë se kjo.

Ajo që do t'ju bëjë të ndiheni më mirë pothuajse menjëherë është të merrni kontrollin e jetës suaj.

Humbni peshën e tepërt – jo për shkak të komenteve mizore të të fejuarit tuaj, por sepse do të ishte mirë për mirëqenien tuaj. Pyesni mjekun tuaj të përgjithshëm për një plan ushqimi dhe ushtrimesh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat