Horoskopi 27 janar, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Life style

Horoskopi 27 janar, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Më: 27 janar 2022 Në ora: 06:21
Foto ilustrim

Dashi

Është koha e përkryer për të ecur përpara dhe për të planifikuar një udhëtim. Ndoshta përditësojeni pasaportën tuaj, ose nëse nuk e keni, merrni pasaportën tuaj në mënyrë që kur të vijë një mundësi për të udhëtuar brenda ose jashtë vendit, të jeni gati për të eksploruar.

Demi

Mund të surprizoheni pasi universi ju hap dyer që nuk i prisnit. Kjo mund të vijë në formën e një dhurate, lekë ose mund të jetë dhe partneri juaj  që merr një lloj bonusi i cili ju shërben të dyve.

Binjakët

Keni nevojë të jeni i lirë, por ndonjëherë thjesht dëshironi të eksploroni  të panjohurën pa ndryshuar vërtet statusin e marrëdhënies tuaj në këtë moment. Sot, kërkoni një ritëm më të ngadaltë për jetën, kjo do t’ju mundësojë që të keni shumë më tepër komunikime të drejtpërdrejta.

Gaforrja

Nëse ju pëlqen një rutinë, por gjithashtu ju pëlqen të mendoni jashtë kornizave, këtë javë keni mjaft kohë që të mendoni për një qasje të re ndaj një sistemi të vjetër që nuk funksionon më për ju. Është koha e përkryer për të ndryshuar pak gjërat në mënyra që kursejnë kohë.

Luani

Ju mund të mësoni gjëra për veten tuaj duke bërë art, duke bërë gjëra që janë argëtuese dhe që nuk duhet të kenë një qëllim. Përdorni imagjinatën tuaj dhe kënaquni duke provuar dorën tuaj në një zanat ose projekt që ju largon mendjen nga puna e përditshme.

Virgjëresha

Kur ishte hera e fundit që vizituat një të afërm jashtë qytetit? Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, shtëpinë tuaj diellore të shtëpisë dhe familjes, dhe është një kohë e shkëlqyer për të planifikuar një bashkim familjar ose për të telefonuar një të afërm.

Peshorja

Hapuni dhe flisni atë që keni në mendje. Sot mund të jeni më të guximshëm dhe të drejtpërdrejtë se zakonisht. Edhe pse nuk është gjithmonë arma  juaj e fortë, ana juaj më llafazane mund të dalë në pah falë pak energjie zjarri që luan në favorin tuaj.

Akrepi

Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, shtëpinë tuaj diellore të parave, dhe nga njëri krah, ana juaj praktike thotë të mos blini, por ju e dini që pak terapi me pakicë është e mirë për shpirtin. Vetëm kini kujdes të mbani parasysh buxhetin tuaj kur ta bëni këtë.

Shigjetari

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer dhe është mirë të përqendroheni në disa gjëra që e dini se duhet të jenë prioritet në jetën tuaj. Kështu që planifikoni të punoni me gjërat që janë afër dhe të dashura për zemrën tuaj. Filloni një projekt të ri.

Bricjapi

Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, shtëpinë tuaj diellore të armiqve të fshehur, ndaj kini kujdes. Ka ardhur koha që të vendosni kufij me të tjerët.

Ujori

Është shumë bukur t'u tregosh njerëzve se si ndihesh vërtet. Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, shtëpinë tuaj diellore të miqësisë. Pra, dilni dhe argëtohuni. Eksploroni lidhje të reja. Shihni se çfarë ka atje jashtë në botë.

Peshqit

Ëndrrat tuaja në sirtar për sa i përket anës profesionale mund të realizohen. Hëna hyn në shenjën e zodiakut të Shigjetarit, shtëpinë tuaj diellore të karrierës dhe statusit social, dhe kjo mund të jetë një kohë zbulimesh të reja. Ndoshta jeni gati për një ndryshim në karrierë?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat