Largoni njollat e verdha dhe ndihmoni thonjtë tuaj të rriten me sodë buke

Life style

Largoni njollat e verdha dhe ndihmoni thonjtë tuaj të rriten me sodë buke

Më: 28 janar 2022 Në ora: 06:34
Ilustrim

Të gjithë duan të kenë thonj të bardhë të shëndetshëm. Nëse dëshironi të hiqni qafe thonjtë e zverdhur dhe t’i rritni ata të gjatë dhe të shëndetshëm, zgjidhja juaj është një përzierje e thjeshtë e sodës së bukës.

Do t’ju duhet:

• 2-3 lugë gjelle sodë buke
• 1 lugë gjelle peroksid hidrogjeni
• 1 lugë gjelle lëng limoni

Bëni një pastë duke përzier të gjithë përbërësit së bashku. Aplikoni një shtresë të trashë në thonjtë tuaj, lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas shpëlajeni. Do të shihni që thonjtë tuaj janë shumë më të bardhë dhe më të shndritshëm.

Për thonj më të gjatë, mund të përzieni edhe sodën e bukës me lëng limoni dhe të aplikoni pastën në të njëjtën mënyrë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat