Burri e zë gruan duke bërë seks me ish-in në dhomën e tyre, ky është reagimi i tij

Life style

Burri e zë gruan duke bërë seks me ish-in në dhomën e tyre, ky është reagimi i tij

Nga: Bota sot Më: 28 janar 2022 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Një burrë 29-vjeçar, ka treguar se si e kapur në shtrat duke bërë seks gruan e tij me ish të dashurin e saj.

Ai ka thënë se gruaja e ka fajësuar atë për mungesë dashurie, por sipas tij, kjo nuk është e vërtetë, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë për "The Sun":

E hapa derën tonë të përparme për të dëgjuar zhurmat e seksit që vinin nga lart. U ngjita dhe gjeta gruan time në shtratin tonë me një ish të dashur të saj.

Ata morën tronditjen e jetës së tyre. E nxorra jashtë dhe ajo filloi të justifikohej, duke thënë se kjo ndodhi vetëm një herë.

Por, unë e kuptova ndryshe historinë më vonë kur u përballa me ish të dashurin e gruas time. Ai tha se ishte një aferë e plotë dhe kishte vazhduar për muaj të tërë.

E kisha marrë me mend se diçka po ndodhte. Seksi me gruan time ishte pakësuar. Kur u bashkuam për herë të parë gjashtë vjet më parë, bënim seks disa herë në javë.

Unë jam 29-vjeçar, ajo është 27 dhe vajza jonë është tre-vjeçare. Marrëdhënia jonë ishte e mirë derisa një mbrëmje ajo doli me miqtë dhe ish-i i saj ishte atje.

Ajo nuk donte të fliste kurrë për të, megjithëse dëgjova se ata mbaruan lidhjen, sepse ajo e kishte tradhtuar.

Që kur u shfaq përsëri, e pashë të përgjonte pranë shtëpisë tonë më shumë se një herë.

Vura re gjithashtu se gruaja ime kishte ndryshuar. Ajo po fshihte telefonin e saj dhe po distancohej.

Dyshoja gjithnjë e më shumë se diçka po ndodhte, kështu që në një ditë që një ditë, derisa për vajzën po kujdesej gjyshja e saj, unë u largova herët nga puna dhe shkova në shtëpi.

Frika ime më e keqe u konfirmua. E hodha në vend, por ajo refuzon të largohet nga shtëpia dhe është zhvendosur në dhomën e lirë.

Ajo thotë se nuk do të largohet derisa t'i zgjidhim gjërat.

Ajo është përpjekur të justifikojë atë që ka bërë dhe të kuptojë se është faji im.

Ajo thotë se nuk i tregova sa duhet dashuri, por kjo nuk është e vërtetë. Me siguri ajo nuk ka të drejtë hyjnore për të qëndruar?

Përgjigjja e psikologes:

Jo, por në varësi të ndarjeve të tilla si kush e zotëron shtëpinë tuaj, një gjykatë do të shqyrtojë se çfarë është më e mira për vajzën tuaj.

Ata mund të vendosin se është më mirë që një nënë që qëndron në shtëpi që kujdeset për një fëmijë të vogël të qëndrojë aty, derisa një baba që punon të largohet.

Sigurisht që është më mirë për vajzën tuaj nëse mund ta bëni martesën tuaj të funksionojë. E di që gruaja jote është sjellë tmerrësisht, por a nuk ia vlen të shkosh?

Sugjerojini asaj që të flisni së bashku me një këshilltar të Relate.

Më pas mund të vendosni nëse e doni ende njëri-tjetrin aq sa për të mbajtur familjen tuaj të bashkuar.

Nëse është e pashpresë, Relate mund t'ju ndihmojë të ndaheni në mënyrën më të mirë të mundshme për hir të vajzës suaj të vogël.

Fletëpalosja ime elektronike "Kur prindërit ndahen" do t'ju ndihmojë ta shihni atë në këtë krizë./Botasot

 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat