Erdhi sezoni i Demit: Si do të ndikojë nga Dashi tek Peshqit

Life style

Erdhi sezoni i Demit: Si do të ndikojë nga Dashi tek Peshqit

Më: 19 prill 2022 Në ora: 19:27
Foto ilustrim

Kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Demit dhe për çdo shenjë ky sezon ka ndikime të ndryshime. Dikush do merret me financat, dikush me dashurinë, për të tjerë është koha për argëtim.

Dashi – Koha për t’u marrë me financat tuaja, Dash. E keni tepruar me shpenzimet kohët e fundit? Epo është ndoshta një ide e mirë të rishikoni shpenzimet dhe buxhetin tuaj aty ku është e nevojshme tani. Sezonin e kaluar, fokusi ishte te ndjenja juaj. Tani është koha për t’u rikthyer në punë dhe të përqëndroheni te paratë dhe të mirat materiale. Edhe pse dëshira për të shpenzuar, do të jetë në kulm  gjatë sezonit të Demit, është më mirë të fokusoheni në ndërtimin e sigurisë dhe të kurseni qindarkat tuaja për një ditë me shi.

Demi – Këto muajt e fundit keni qenë të menduar, por tani është koha të përqendroheni te vetja. Mund ta gjeni veten duke bërë ndryshime në imazhin tuaj ose duke krijuar kufij të rinj. Lejoni vetes të eksperimentoni jashtë zonës suaj të rehatisë. Keni punuar drejt disa ndryshimeve të mëdha në jetën tuaj muajt e fundit dhe sezoni i Demit do t’ju bëjë të bëni disa zgjedhje të mëdha. Jeni përpjekur të jeni pak nga gjithçka për të gjithë kohët e fundit, por ky muaj do t’ju bëjë ta vendosni veten sërish në vend të parë.

Binjakët – Bëhuni gati të prekni anën tuaj shpirtërore, Binjakë. Ky sezon ka të bëjë me eksplorimin e ndërgjegjes suaj dhe ëndrrat tuaja. Mbani një ditar ëndrrash, jepni përparësi punës dhe kushtojini vëmendje shenjave që universi po dërgon. Prisni disa zbulime rreth temave që kanë qenë në mendjen tuaj muajt e fundit dhe qëndroni të hapur ndërsa universi jua bën rrugën më të lehtë. Ky është një muaj i mirë për të medituar.

Gaforrja – Ky muaj ka të bëjë me dashurinë dhe kujdesin. Ky sezon po ju tregon se si mund të shfaqeni më mirë për të tjerët. Muaji i kaluar shënoi një ndryshim të madh në karrierën tuaj dhe këtë muaj ajo energji do të zhvendoset drejt lidhjes suaj me shoqërinë. Vëmendja mund të mos jetë fjala juaj e preferuar, por ka njëfarë potenciali për të krijuar lidhje të reja mes bashkëmoshatarëve tuaj. Përqafoni jetën sociale dhe mbajeni zemrën tuaj të hapur ndaj mundësive të reja.

Luani – Keni bërë qejf kohët e fundit, por tani është koha për të shkuar në punë. Ky muaj do t’ju ndihmojë të formoni imazhin tuaj publik dhe rrugën profesionale ku jeni tani, kështu që është një ide e mirë të reflektoni nëse jeni të kënaqur me drejtimin që po ecni. Mund të presësh që të jesh shumë i zënë në punë dhe keni potencialin për të ndërruar karrierë ose për të marrë atë promovim të merituar. Qëndroni të fokusuar në punë dhe mos kini frikë të merrni meritat për gjërat që krijoni.

Virgjëresha – Gati për të zbuluar veten? Ky sezon ka të bëjë me një udhëtim. Mos kini frikë të humbisni pak ose të endeni rrugëve për të eksploruar kultura të reja. Marrëdhëniet me të tjerët kanë qenë në mendjen tuaj muajt e fundit, është koha të njihni veten përsëri. Ky muaj është një kohë ideale për të udhëtuar vetëm e për të zbuluar veten. Keni bërë përparime të mëdha në mënyrën se si lidheni me të tjerët. Tani është koha për të reflektuar mbi mënyrat se si jeni rritur dhe se ku jeni duke shkuar.

Peshorja – Çfarë duhet të lësh të shkojë në mënyrë që të rritesh? Këtë sezon është një ide e mirë të bëni një bilanc të jetës suaj, veçanërisht të marrëdhënieve tuaja, dhe të jeni realistë me nevojat tuaja. Mund ta gjeni veten që keni nevojë të mbështeteni tek të tjerët më shumë se zakonisht. Mos kini frikë të kërkoni ndihmë nga njerëzit e dashur dhe kujdes nga njerëzit që duket se nuk kanë kohë për ju kur keni më shumë nevojë për ta. Marrëdhëniet po ndryshojnë për ju këtë muaj, disa për mirë, disa për keq.

Akrepi – Hape zemrën ndaj të tjerëve, Akrep, pasi ky sezon është i fokusuar në marrëdhëniet tuaja. Mund ta gjeni veten duke bërë disa angazhime serioze këtë muaj. Nëse keni një partner afatgjatë, tani mund të jetë koha për të hedhur hapin tjetër në marrëdhënien tuaj. Do të ndiheni më romantikë dhe të hapur me emocionet tuaja gjatë kësaj kohe, kështu që përqafoni ndjenjat dhe thoni mendimin tuaj këtë muaj.

Shigjetari – Dëshira juaj e zjarrtë për risi po ndalet këtë sezon, Shigjetar. Kjo kohë ka të bëjë me dyfishimin e objektivave dhe qëllimeve tuaja. Përfshini zakone të reja në rutinën tuaj të përditshme për t’i mbajtur gjërat pikante dhe argëtuese. Edhe pse jeni të njohur për anën tuaj argëtuese dhe flirtuese, njerëzit nënvlerësojnë zgjuarsinë dhe aftësitë tuaja. Ky muaj ka të bëjë me zhvendosjen e fokusit tuaj në të ardhmen.

Bricjapi – Jeni ndjerë sentimentalë muajin e kaluar pasi jeta ishte e përqendruar rreth shtëpisë dhe familjes suaj. Por stina e Demit ka të bëjë me lirinë dhe eksplorimin e kënaqësisë suaj. Provoni gjëra të reja ose merruni me hobi dhe riorganizohuni me veten. Do të ndjeni më pak nga barra e përgjegjësisë. Merrni një pushim nga puna juaj dhe lëreni fëmijën tuaj të brendshëm të marrë drejtimin këtë muaj. Nëse keni idenë për të filluar një hobi të ri ose për t’u rilidhur me miqtë e vjetër, kjo është koha ideale për ta bërë këtë.

Ujori – Sezoni i Demit ka të bëjë me lidhjen me rrënjët tuaja, Ujorë. Mund të ndiheni tepër nostalgjik teksa ju kujtohet jeta juaj në shtëpi. Është një kohë e mirë për t’u lidhur me familjen tuaj ose për të rindërtuar se si duhet të jetë një familje ideale. Mos kini frikë të vendosni disa kufij me të tjerët dhe përqendrohuni në kthimin e shtëpisë tuaj në një strehë të sigurt. Bisedat e vështira krijojnë lidhje më të forta, prandaj sigurohuni që të thoni mendimin tuaj dhe të punoni drejt ndërtimit të jetës së ëndrrave tuaja këtë muaj.

Peshqit – Nëse jeni ndjerë të mbytur kohët e fundit, planifikoni t’i hiqni ato blloqe komunikimi së shpejti. Ky sezon ka të bëjë me hapjen e mendjes dhe aftësive tuaja verbale, pasi është një kohë e fuqishme për të shprehur tuaj. Do ta keni më të lehtë se kurrë të komunikoni mendimet dhe ëndrrat tuaja me të tjerët. Sezoni i Demit po sjell një ndjenjë energjie ëndërrimtare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat