Këto kombinime të shenjave të horoskopit kanë padyshim më pak sukses në dashuri

Life style

Këto kombinime të shenjave të horoskopit kanë padyshim më pak sukses në dashuri

Më: 8 maj 2022 Në ora: 11:18
Foto ilustrim

Ka persona që, pavarësisht se duhen, thjesht nuk janë bërë për tëqëndruar bashkë. Kjo për arsye se ka disa shenja të horoskopit që nuk përputhen mirë me njëra-tjetrën. A do të dish se cilat janëkëto kombinime? Atëherë vazhdo me leximin e këtij artikulli.

Dashi dhe Demi

Dashi është këmbëngulës, kurse Demi është kokëfortë. Ka kombinim më të keq se ky? Kur diskutojnë, asnjë nga të dy nuk do ta pranojë se është në gabim. Njëri do të kërkojë shpjegime, tjetri nuk do japë shpjegime dhe kështu do të përfundojëgjithçka.

Demi dhe Shigjetari

Demi ka shpirtin e një personi të moshuar, preferon të qëndrojëpërherë në qetësinë e shtëpisë së vet. Kurse Shigjetari është krejt e kundërta, do të dojë përherë të dalë dhe të argëtohet.

Binjakët dhe Bricjapi

Binjakët kanë shpirt aventure. Ata pëlqejnë të argëtohen, nuk i pëlqen kurrsesi rutina. Bricjapi nga ana tjetër, planifikon çdo detaj të ditës dhe jetës së vet. Si mund të qëndrojnë bashkë dy shenja kaq të ndryshme nga njëra-tjetra?

Gaforrja dhe Ujori

Gaforrja preferon qëndrueshmërinë dhe dëshiron të krijojëfamilje. Nga ana tjetër, Ujori është një shpirt i lirë që nuk beson tek marrëdhëniet, apo tek qëndrueshmëria. Këto dy shenja me siguri nuk janë bërë për të qëndruar bashkë.

Luani dhe Akrepi

Luani preferon të komplimentohet nga personi që ka pranë. Edhe Akrepi preferon të njëjtën gjë. Por kush nga të dy do tënisë me komplimenta, kur të dy janë në pritje të tyre? Ështëtepër e vështirë të zgjasë një marrëdhënie e tillë.

Virgjëresha dhe Shigjetari

Janë të dyja shenja që refuzojnë të bëjnë kompromise. Mund tëprovojnë me herë të tëra që ta mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre, ama do ta kenë të vështirë t’ia dalin mbanë.

Peshorja dhe Virgjëresha

Ekuilibri dhe kokëfortësia. Virgjëresha pretendon të ketë përherëtë drejtë dhe se është perfekte, ndërkohë që edhe Peshorja nuk mbetet pas në këtë aspekt. Dy shenja krenare dhe me vetëbesim të tepruar, nuk ka se si të shkojën mirë bashkë.

Akrepi dhe Dashi

Janë një çift shpërthyes, por jo në kuptimin pozitiv. E kanë tëvështirë të ndërtojnë një marrëdhënie në harmoni, pasi shpesh do të gjenden në diskutime me njëri-tjetrin dhe do të kalojnë mëtepër kohë duke u zënë, se sa duke u argëtuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat