Horoskopi ditor, e martë 10 maj 2022

Life style

Horoskopi ditor, e martë 10 maj 2022

Më: 10 maj 2022 Në ora: 06:16
Foto ilustrim

DASHI

Jupiteri është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe kjo do të ndryshojë rrënjësisht skenarin e jetës tuaj, por edhe vizionin tuaj për gjërat. Duke hyrë Jupiteri në shenjë do të vini re se sa shumë gjëra do të zhbllokohen, si edhe shumë situata që në të kaluarën ju kanë shkaktuar stres dhe zhgënjim, nuk do të jenë më arsye për shqetësim. Do të ketë edhe efekte pozitive në të gjitha ato histori sentimentale që kanë mbetur të varura prej kohësh. Në këtë periudhë do të ketë mundësi të ndiheni më mirë me veten por edhe me të tjerët.

DEMI

Pas shqetësimeve të së hënës, tani jeni shumë më mirë me veten dhe me të tjerët. Jupiteri do të japë një ndihmë të madhe veçanërisht për ata që së fundmi janë sëmurë fizikisht. Jeni shumë këmbëngulës dhe të vendosur për të arritur qëllimet tuaja, pavarësisht se vini nga një periudhë disi e diskutueshme. Në të kaluarën e afërt, ju jeni afruar me njerëz që dukeshin pozitivë, por më pas doli të ishin shumë negativë për ju dhe interesat tuaja.  

BINJAKËT

Një javë me rikuperim të madh do të nisë për shenjën e Binjakëve. Hëna e kundërt nuk do t’ju lejojë të jeni plotësisht të qetë, veçanërisht me veten. Ka ende njëfarë trazire të brendshme që kushtëzon humorin dhe veprimet tuaja. Dita e sotme do të karakterizohet nga një farë furie dhe njëfarë nervozizmi. Dashuria më në fund ka filluar të zgjohet. Kështu ata që kanë nisur së fundmi një histori do të kenë një dritë jeshile nga yjet, ndërsa ata që kanë hequr dorë nga një marrëdhënie që nuk funksionoi, më në fund do të mund të shikojnë përtej.

GAFORRJA

Të lindurit në shenjën e Gaforres do të duhet të përpiqen të jenë shumë të kujdesshëm. Ata që u përfshinë në një proces pune për të mbrojtur të drejtat e tyre tani do të ndihen paksa nën presion. Sipas horoskopit të ditës, nuk duhet bërë asgjë që nuk është spontane apo e organizuar mirë edhe në lidhje me dashurinë. Ata që kanë lënë pas një histori dashurie që nuk funksionoi, nuk do të duhet të bëjnë gabimin të pengohen përsëri. Më mirë të meditoni çdo lëvizje përpara se të veproni përsëri.

LUANI

Jupiteri në një aspekt interesant do t’ju ndihmojë të shikoni përtej, veçanërisht nëse vini nga një periudhë veçanërisht kritike dhe nervoze. Situata do të përmirësohet edhe në aspektin social dhe marrëdhëniet me njerëzit e tjerë. Tani është shumë e rëndësishme të përpiqeni të përshtateni në një kontekst të ri ose një projekt të rëndësishëm. Dita e sotme ka cilësi të veçanta që duhen shfrytëzuar në mënyrën e duhur. Nëse ka një lidhje që ju intereson, yjet ju këshillojnë ta ndiqni me shumë vëmendje.

VIRGJËRESHA

Ato siguri që keni humbur kohët e fundit nuk janë rikthyer ende. Kohët e fundit keni humbur shumë kohë duke u përpjekur të çliroheni nga njerëzit që janë përpjekur t’ju vënë në një dritë të keqe ose t’ju pengojnë. Nga sot Jupiteri nuk është më në opozitë dhe kjo do t’ju lejojë të vendosni veten në një dritë të mirë dhe të bëni parashikime më të mira. Edhe dashuria do kalojë një fazë shumë pozitive, sidomos nëse së fundmi ka pasur diskutime apo tensione me partnerin. Më në fund do të ketë një mënyrë për t’u pajtuar.

PESHORJA

Kjo është një periudhë disi e diskutueshme për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Ndoshta ju jeni përballur me probleme që kanë të bëjnë veçanërisht me ekzistencën tuaj. Gjërat që po bëni tani mund të bëhen shumë mirë dhe me fitim. Ka një ankth të fortë sikur duhet të zbërtheni një çështje familjare. Është e qartë se këto janë momente në të cilat Peshorja do të duhet të përpiqet të shmangë hapat fallco. Nëse ka një marrëveshje për t’u lidhur, përpiquni ta realizoni atë.

AKREPI

Më në fund do të jenë të gjitha kushtet për të pasur mundësi të shijoni një pushim relaksues. Sipas Horoskopit ditor, ka më shumë gjasa të jetoni për ditën pa u shqetësuar për atë që duhet të bëni në të ardhmen. Do të duhet të përpiqeni të mos konkurroni me veten apo askënd. Më në fund e keni kuptuar se duhet t’i kushtoni më shumë kohë vetes dhe interesave tuaja. Dhe kjo është një gjë shumë e mirë që do t’ju sjellë disa përfitime të rëndësishme, si në planin afatshkurtër, ashtu edhe në atë afatgjatë.

SHIGJETARI

Për të lindurit e shenjës së Shigjetarit ka nisur stina e ndryshimeve dhe lëkundjeve të mëdha, qoftë edhe në nivel të brendshëm. Edhe për ata që presin një mundësi të rëndësishme pune, mund të ketë një propozim vërtet joshës, veçanërisht nëse keni një rezyme të mirë. Dita e sotme mund të paraqesë disa momente të vogla shqetësimi të përkohshëm që nuk do të ndikojnë shumë në situatën aktuale. Tani për tani ju keni 5 yje fuqi dhe askush nuk do të jetë në gjendje të ndalojë projektet tuaja dhe dëshirën tuaj për ndryshim me çdo kusht.

BRICJAPI

Kohët e fundit ka pasur disa zhgënjime të vogla që kanë përfshirë si punën ashtu edhe sferën private. Yjet ju këshillojnë të mendoni mirë për atë që dëshironi të bëni në të ardhmen dhe të bëni një përzgjedhje të prioriteteve tuaja. E juaja është shenja e njerëzve që dinë të ndihen mirë vetëm dhe që dinë të jetojnë në autonomi totale pa pasur nevojë për mbështetje psikologjike nga të tjerët. Dita e sotme do jetë paksa nervoze edhe sepse nuk mendoni se keni gjetur të gjitha përgjigjet e duhura për problemet tuaja.  UJORI

Më në fund do të jeni në gjendje të gëzoni mbështetjen e Jupiterit që do t’ju lejojë të keni më shumë shanse për të arritur qëllimet tuaja. Jupiteri përfaqëson si fatin ashtu edhe përmbushjen në astrologji. Është gjithashtu e rëndësishme të merret me lirinë e veprimit të dikujt edhe në lidhje me gjendjen ekonomike. Ata që punojnë si punonjës nuk do të kenë shumë letra për të luajtur për të bërë gjëra të reja, por ata që punojnë në mënyrë të pavarur mund të frymëzohen veçanërisht dhe të kenë njohuri të shkëlqyera.

PESHQIT

Hëna në opozitë ju bën pak të shqetësuar dhe pak të dobët. Ndoshta ka një kthim të caktuar në të kaluarën që nuk është i mirë për humorin tuaj. Shpesh mendja juaj kthehet në të menduarit për diçka që ka ndodhur shumë kohë më parë që ka lënë një shije të keqe tek ju. Ndoshta ju jeni një i burgosur i së kaluarës dhe keni një dëshirë të madhe për t’u hakmarrë për gabimet e vuajtura më parë nga njerëz që janë treguar të pabesë. Sipas horoskopit të ditës, koha do jetë me ju dhe do ju lejojë të merrni disa kënaqësi të mëdha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat