Zvogëloni puçrrat me këtë truk të thjeshtë

Life style

Zvogëloni puçrrat me këtë truk të thjeshtë

Më: 20 maj 2022 Në ora: 06:05
Foto ilustrim

Në vend të fshehjes së puçrrave me pudër dhe korrektorë, ju këshillojmë të provoni këtë truk!

Puçrrat mos i prekni, as mos i shtrydhni në mënyrë që të mos rrisni ënjtjen dhe të bëni problem më të madh.

Me një kube akull zvogëloni ënjtjen ashtu që me të t’u bëni masazh puçrrave një deri në dy minuta.

Pastaj zonën e skuqur fshijeni me fasoletë letre dhe me aceton, duke përdorur shkoptha për vesh, duke kaluar butësisht sipër puçrrave.

Ky truk do t’i dehidratojë dhe do t’i zvogëlojë puçrrat.

Prisni disa minuta, pastaj zonën e skuqur mbulojeni me grim. Kini parasysh që acetonin nuk do të guxoni ta përdorni afër syve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat