A janë të kombinueshëm Binjakët dhe Akrepi në një marrëdhënie?

Life style

A janë të kombinueshëm Binjakët dhe Akrepi në një marrëdhënie?

Më: 20 maj 2022 Në ora: 06:27
Foto ilustrim

Nuk është sekret që Binjakët dhe Akrepi kanë një reputacion si dy nga shenjat më sfiduese të zodiakut.

Ndërsa të dy janë shumë të keqkuptuar dhe të papërmbajtshëm në mënyrat e tyre, jo të gjithë mund ta përballojnë dramën dhe intensitetin që dihet se vijnë së bashku me takimin me secilën shenjë

Pra, çfarë ndodh kur bashkoni dy nga ngatërrestarët më të mëdhenj të zodiakut? Përputhshmëria zodiakale e Binjakëve dhe Akrepit sugjeron që të dy bëjnë një çift magjepsës.

Binjakët dhe Akrepi janë pesë shenja larg njëra-tjetrës, gjë që tregon një aspekt të palidhur në astrologji.

Sipas astrologes Clarisse Monahan, shenjat e zodiakut me këtë aspekt mund të kenë vështirësi të lidhen me njëra-tjetrën. “Megjithëse kjo mund të gjenerojë një kimi emocionuese, marrëdhënia mund të mos jetë shumë e qëndrueshme dhe mund të luhatet midis niveleve të larta dhe të ulëta. Kjo nuk është një ndeshje e lehtë. Është e ndërlikuar, por është padyshim emocionuese”, thotë ajo.

Për më tepër, Binjakët dhe Akrepi janë të papajtueshëm si nga elementi ashtu edhe nga modaliteti , duke përfaqësuar mënyrën se si ata shprehen dhe lëvizin nëpër jetë.

Binjakët janë një shenjë e ndryshueshme e ajrit, që do të thotë se ata janë të adaptueshëm, logjik dhe të prirur për të ndryshuar mendjen e tyre. Akrepi është një shenjë fikse e ujit, që do të thotë se ata janë shumë të fokusuar, emocional, intuitiv dhe kokëfortë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat