5 mënyra për ta bërë rutinën tuaj të natës më kuptimplotë

Life style

5 mënyra për ta bërë rutinën tuaj të natës më kuptimplotë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 13:21
Foto ilustrim

Pa marrë parasysh orarin tuaj të punës, ju ndoshta e dini se sa e vështirë mund të jetë të maksimizoni orët e mbetura të ditës. Pasi të keni bërë të gjitha detyrat e nevojshme si përgatitja e darkës, ju mbetet pak kohë për veten tuaj.

5 mënyra për ta bërë rutinën tuaj të natës më kuptimplotë:

Planifikoni ditën në vijim

Planifikimi i ditës suaj një mbrëmje më parë mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të pranishëm për hapat që pasojnë në rutinën tuaj të mbylljes.

Shkruani në ditarin tuaj

Ndonjëherë shkrimi i gjërave në një faqe mund t’ju ndihmojë t’i shihni ato nga një këndvështrim tjetër, edhe nëse është një hyrje në dukje e zakonshme “I dashur ditar”.

Praktika shpirtërore

Nëse nuk e konsideroni veten një person shpirtëror, mos ngurroni ta kaloni këtë. Megjithatë, nëse spiritualiteti ka një vend në jetën tuaj, atëherë mund të shijoni një lloj praktike të natës.

Përdorni një “mjegull ëndrrash” gjatë gjithë rutinës suaj

Nëse po kërkoni të shtoni pak ambient në rutinën tuaj të mbylljes, mund të kërkoni të përfshini vajra esencialë. Ka mënyra të panumërta për ta bërë këtë, njëra prej të cilave është arritja e një llak prej liri me vaj esencial.

Shijoni një pije në mbrëmje

Nëse jeni nga ata që presin me padurim filxhanin tuaj të përditshëm të kafesë, atëherë ndoshta pirja e një pije gjatë natës mund të ofrojë të njëjtin efekt. Sigurisht, ju do të dëshironi të zgjidhni diçka pa kafeinë, si çaji bimor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat