E dashura ime shtatzënë nuk do më seks, por ajo që bëra me shoqen time në karrigen e pasme të taksit….

Life style

E dashura ime shtatzënë nuk do më seks, por ajo që bëra me shoqen time në karrigen e pasme të taksit….

Nga: B.S. Më: 27 maj 2022 Në ora: 22:37
Foto ilustrim

E dashur Deidre: Një jetë seksuale e ‘thatë’, për shkak se partnerja ime është shtatzënë më ka bërë aq të frustruar sa kam ngulfatur një grua tjetër në pjesën e pasme të një taksie.

Tani jam në prag të një lidhjeje të plotë.

Unë jam 35 vjeç dhe partnerja ime, e cila është pesë muajshe shtatzënë, është 32 vjeç.

Por që kur linja e vogël blu u shfaq në testin e saj të shtatzënisë, ajo nuk ka pasur asnjë interes për seksin.

Deri në atë moment ne e bënim atë çdo ditë për të mbetur shtatzënë. Ajo nuk ngopej me mua.

Kështu që ishte një tronditje kur mora një "Jo sonte, i dashur" brenda disa ditësh.

Më bëri të ndihesha i refuzuar, sikur ajo të më kishte dashur vetëm për spermën time.

Kanë kaluar edhe katër muaj të tjerë dhe ne jemi ende në një marrëdhënie beqare.

Ajo ose nuk është në humor, thotë se është e shqetësuar se do ta lëndojë fëmijën ose nuk ndihet mirë.

E di që sapo të vijë fëmija, ne të dy do të jemi të rraskapitur, kështu që e imagjinoj që kjo të vazhdojë me vite.

Ne jemi zhvendosur drejt të qenit miq, sesa partnerë. Unë jam ende i ri - dua një të dashur dhe jo një shok banese.

Dhe kështu kur takova një shoqe të vjetër të kolegjit, 34 vjeç, e cila po kalonte një divorc, dhe ajo filloi të flirtonte me mua, më vjen turp të them se flirtova përsëri.

Në fund të mbrëmjes isha shumë i dehur dhe nuk kisha mundësi të ngisja, kështu që ramë dakord të ndajmë një taksi.

Kur u përplas në semafor, ne ramë kundër njëri-tjetrit dhe, pasi qeshëm, përfunduam duke u puthur.

Ajo më ka dërguar mesazhe që atëherë dhe dëshiron të takohemi përsëri. Nëse e bëjmë, e di që do të flemë bashkë.

Unë e dua partneren time, kështu që duhet ta zgjidh këtë para se të bëj diçka për të cilën pendohem.

Por si?

Deidre përgjigjet: Trupi i partneres tuaj po ndryshon.

Ajo ka të ngjarë të ndihet e lodhur dhe e sëmurë, gjë që e pengon plotësisht seksin.

Ky është testi i parë i madh i marrëdhënies suaj, kështu që në vend që të tërhiqeni, përqendrohuni në mbështetjen e saj.

Nëse e doni partneren tuaj dhe nuk dëshironi të jeni baba i fëmijës tuaj në fundjavë, injoroni mesazhet e shoqes tuaj të kolegjit.

Shumë gra ndihen veçanërisht të sëmurë në muajt e parë të shtatzënisë, por sëmundja largohet më vonë.

Tregojini të dashurës suaj që ju mungon intimiteti i seksit dhe pyesni se si ndihet.

Nëse jeni mjaft afër për të bërë seks, duhet të jeni mjaft afër për të folur siç duhet për të.

Ju ende mund të keni një jetë seksuale, megjithëse një që përfshin kompromis.

Pa presionin për të performuar në shtrat, me siguri do të zbuloni se seksi ndodh natyrshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat