Rrëfehet 34 vjeçarja: I zura “mat” burrin dhe shoqen, të dy ishin…

Life style

Rrëfehet 34 vjeçarja: I zura “mat” burrin dhe shoqen, të dy ishin…

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Revistës “The Sun” i është drejtuar kësaj radhe një 34 vjeçare.

Ajo tregoi se kishte zënë burrin me shoqen e saj të ngushtë duke e tradhtuar, përcjell “Bota sot”.

Gruaja tregon që i ka falur të dy mirëpo që shoqja e dëshiron ende burrin e saj dhe pamundësia të jenë bashkë po e penalizon shoqërinë tonë.

Sipas saj ani pse është rikthyer me burrin e saj lidhja e tyre vazhdon të jetë e vështirë dhe miqësia në prag të prishjes.

Psikologia i kërkon që të vazhdoj të flas me burrin e saj në mënyrë që ai të kuptoj gabimin dhe të mos e përsërisë.

Ndërsa sa i përket shoqërisë, ajo thotë që duhet të sqarohet gjithçka mes vete.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Një shoqe e ime, e cila për pak kohë kishe kaluar netë të tëra me burrin tim, tani po luan viktimën, pasi ia fala të dyve.

Sa herë që kemi takimin tonë javor, ajo është e nervozuar që më sheh mua së bashku me burrin tim dhe po thekson që kjo po ndikon në shëndetine saj mendor.

Nëse takohemi me të në fshat, ajo ndonjëherë përpiqet të na injorojë, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Si ta kthejmë miqësinë tonë në rrugën e duhur?

Unë jam 34 vjeçare, burri im është 36 vjeçar dhe ne jemi ende bashkë.

Ai po përpiqet të më kthej, duke qenë shumë i sjellshëm, i durueshëm dhe i dashur.

Ai duket se ka harruar atë që ka bërë dhe është shumë i kënaqur që jemi bashkë.

Unë jam gjithashtu e lumtur, por gjithashtu kujtoj vazhdimisht atë që ata bënë dhe përpiqem të përballoj dhimbjen.

Unë jam ajo me zemër të thyer.

Përgjigjja e psikologes: Burri juaj ka një sjellje sinqerisht të keqe.

Vazhdoni të flisni me të. Lëreni të kuptojë se jeni ende e lënduar dhe jepini atij mundësinë që të vazhdojë t'ju qetësojë.

Paketa ime e mbështetjes Mashtrimi – A mund ta kapërceni? do të ndihmojë.

Pavarësisht nëse doni të mbeteni mike, është e shëndetshme t'i tregoni mikes t tuaj se sa keq ju ka lënduar dhe se si ndiheni për të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat