Të dalësh me një burrë më të ri, ide e mirë apo e keqe?

Life style

Të dalësh me një burrë më të ri, ide e mirë apo e keqe?

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 11:07
Foto ilustrim

Diferenca në moshë në një çift është mjaft e këndshme… por nuk është pa disa të meta.

Ju nuk keni gjithmonë të njëjtën mënyrë jetese

Ju jetoni në një apartament me dy dhoma, ndoshta keni marrë edhe një kredi për t’u bërë pronar shtëpie. Ai jeton në një shok dhome, ose ndihmohet nga prindërit për të paguar qiranë e beqarit.

Ai nuk është domosdoshmërisht i gatshëm të angazhohet

Sigurisht që fundin e jetës nuk e sheh vetëm, por ka kohë para se të nisë projekte reale për dy, është i ri.

Ai ende nuk dëshiron një fëmijë

A është ora juaj që troket më shpejt? Ai as që e mendon atë. Së pari, ai dëshiron të udhëtojë, të gjejë një punë të vërtetë, të marrë një apartament… Shkurt, të jetojë siç keni jetuar një dekadë të mirë më parë. Pra, do të duhet të jeni të durueshëm nëse dëshironi të keni një fëmijë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat