Këshillat më të nxehta për seks të freskët gjatë verës

Life style

Këshillat më të nxehta për seks të freskët gjatë verës

Nga: B.S. Më: 4 korrik 2022 Në ora: 17:31
Foto ilustrim

Kur temperatura është e lartë, hormonet gjithashtu futen me shpejtësi në funksion. Kjo për shkak se në verë lëshohen më shumë hormone të lumturisë. Dhe nëse jeni të lumtur, zakonisht keni më shumë dëshirë për seks. Përveç kësaj, qarkullimi i gjakut në trup i stimuluar nga nxehtësia siguron që organet seksuale të jenë më të ndjeshme dhe gjithashtu mund të ngacmohen më shpejt.

Djersitja është pjesë e seksit. Por nëse është tashmë nxehtë në dhomën e gjumit para se të kryeni aktin dhe djersa ju rrjedh në ballë pa asnjë përpjekje, këto nuk janë saktësisht kushtet më të mira për një orë të dashur.

Për këtë arsye hiqni dorë nga seksi? Kjo s`duhet të ndodhë. Me këshillat e mëposhtme mund të shijoni momente erotike për dy, pavarësisht vapës së verës.

Koha perfekte

Në mëngjes, para se rrezet e para të diellit të depërtojnë në dritare, në dhomën e gjumit është ende këndshëm. Në këtë kohë, trupi është gjithashtu shumë më i relaksuar sesa pas një dite të gjatë në punë. Nëse e nis ditën me sport në shtrat, del nga shtëpia me një buzëqeshje në fytyrë. Seksi stimulon prodhimin e endorfinës së njohur si hormoni i lumturisë, ky efekt zgjat plot 24 orë. Pra, nëse bëni seks në mëngjes, përfitoni prej tij gjatë gjithë ditës.

Ushqimi ideal

Burgerët dhe patate të skuqura nuk janë vakti ideal në 30 gradë nën hije. Ushqimi i rëndë ju bën të lodhur dhe të plogësht. Kur temperaturat rriten, merrni parasysh të konsumoni diçka pikante. Erëzat si djegësi ftohin trupin nga brenda. Dhe ju vrisni dy zogj me një gur.

Për shkak se djegësi stimulon qarkullimin e gjakut, rrit edhe ngacmueshmërinë në organet gjenitale. Përveç kësaj, lëkura bëhet më e ndjeshme për shkak të hapjes së poreve dhe reagon më me ndjeshmëri ndaj prekjes.

Vendi i duhur

Seksi në shtrat është i rehatshëm. Por edhe mjaft i ngrohtë në sezonin e tretë. Si alternativë, po për dyshemenë e freskët në kuzhinë, në dush apo edhe në bodrum? Dhe për shumë guximtarët, motoja është: Dilni nga shtëpia. Seksi në natyrë në pyll, në një piknik romantik ose pranë një liqeni është edhe emocionues dhe i ndaluar. Por është e rëndësishme të siguroheni paraprakisht se jeni vërtet vetëm.

Freskimi

Kur zgjidhen dhe përdoren siç duhet, pijet freskuese mund të jenë shumë të këndshme. Me kubat e akullit, jo vetëm mund të përkëdhelni trupin e partnerit, por edhe ta ftohni pak në të njëjtën kohë. Frutat si luleshtrydhet jo vetëm që mund të integrohen me lojëra në të bërit dashuri, por edhe ju qetësojnë. Këshillohet gjithashtu të jepni pije të ftohta. Një freskim i vogël në mes mund të jetë një bekim i vërtetë. Dhe ndërsa jemi në temë: Ka edhe lubrifikantë të tillë nga LS Caring, i cili ka një efekt qetësues dhe ftohës me ekstraktin e aloe verës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat