I keni tradhtuar? Shenjat e Horoskopit që mbyllin një sy dhe bëjnë sikur nuk kuptojnë

Life style

I keni tradhtuar? Shenjat e Horoskopit që mbyllin një sy dhe bëjnë sikur nuk kuptojnë

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Tradhtia dhe frika se mos ndodh, është një nga problemet më të shpeshta në jetën e një çifti.

Shumë herë xhelozia dhe posesiviteti për shkak të tyre mund të bëhen të padurueshme dhe të çojnë në përfundimin e një lidhjeje.

Megjithatë, sipas yjeve, ka disa shenja që me vetëdije zgjedhin të sillen sikur asgjë nuk po ndodh kur kuptojnë se partneri i tyre mund të mos jetë besnik ndaj tyre! Me fjalë të tjera, ata i shohin shenjat, por i injorojnë ato! Pse? Secili ndjek këtë taktikë për një arsye të ndryshme. Lexoni më poshtë cilat janë këto shenja dhe pse sillen kështu!

Shenjat që injorojnë shenjat në një marrëdhënie!

Demi

Demi, i cili i ka këmbët të vendosura fort në tokë, mund ta kuptojë lehtësisht kur diçka nuk është në rregull në marrëdhënien e tij. Pra, ai i kupton shumë lehtë shenjat e tradhtisë! Megjithatë, në shumicën e rasteve nuk reagon, nuk kërkon shpjegime, nuk bën bujë. Në vend të kësaj, ai mbyllet në vetvete dhe mendon se marrëdhënia e tij ndoshta është e bllokuar. Me fjalë të tjera, ai i trajton në mënyrë të çuditshme “falsifikimet” e tjetrit. Ai beson se ata janë ndarë dhe duhet të bëjnë diçka për të rindezur flakën në marrëdhënie. Me fjalë të tjera, ai e di se tjetri mund të mos jetë më i interesuar romantikisht për të, por preferon ta përkthejë ndryshe në mendjen e tij për të luftuar për marrëdhënien e tij.

Luani

Edhe luani sillet në një mënyrë të ngjashme, por për një arsye tjetër. Luani krenar dhe egoist, natyrisht, e kupton lehtësisht nëse personi tjetër nuk është besnik ndaj tij. Megjithatë, ai nuk e pranon fare refuzimin! Me fjalë të tjera, ai nuk beson se partneri i tij mund të ketë gjetur dikë tjetër, sepse mendon se ai është më i miri nga të gjithë. Pra, ai preferon ta interpretojë situatën ndryshe ose të pretendojë se asgjë nuk po ndodh! Dmth bën gjithçka për të mos e besuar fare!

Peshorja

Peshorja shpesh keqkuptohet sepse është e qetë dhe e qetë! Megjithatë, ai nuk është memec, ai kupton gjithçka! Nëse partneri i tij nuk është besnik ndaj tij, ai do ta marrë me qetësi. Por ai do të preferojë të mbyllë një sy për të mos e humbur. Peshorja është i ëmbël, romantik dhe i pëlqen të ndajë jetën e tij. Kur është në një lidhje do të bëjë gjithçka për ta mbajtur atë. Nëse kjo do të thotë se ajo duhet të injorojë shenjat e tradhtisë, po, edhe ajo do ta bëjë këtë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat