9 shenja se ai është vërtet i dashuruar me ju

Life style

9 shenja se ai është vërtet i dashuruar me ju

Më: 27 korrik 2022 Në ora: 13:32
Foto ilustrim

Si të kuptoni nëse ajo që ai ndjen për ne është një histori serioze apo thjesht një magjepsje e shkurtër? Pyetja është gjithashtu vendimtare për të vendosur nëse është e përshtatshme të lëmë pak ose të mbajmë kujdesin maksimal, për të shmangur zhgënjimin. Ka disa sinjale që mund të na zbulojnë se ai na do dhe se historia jonë po ecën në këmbën e djathtë.

Ai të kontakton me sy gjatë gjithë kohës -Një djalë i dashuruar nuk e humb kurrë (ose pothuajse) kontaktin me sy me të dashurën e tij. Një vështrim këmbëngulës, i mbushur me butësi dhe dashuri, është shenja e parë që prania jonë e thjeshtë e emocionon dhe e bën të gëzohet.

Gjen gjithmonë kohë për ne – Sado të vështira që të jenë ditët e tij, ai nuk dështon të vijë e të përshëndetë, të paktën për një moment, ose të na dërgojë një mesazh ose për një telefonatë të shkurtër. Me pak fjalë, ai nuk mund të qëndrojë larg nesh.

Na mbush me përkëdhelje– Shfaqjet e jashtme të dashurisë nuk janë gjithmonë një karakteristikë mashkullore, kështu që butësia e tij është gjithmonë një shenjë e mirë.

 Është pak xheloz – Edhe pse historia jonë është në fillim, na bën të kuptojmë qartë se ai pret të jetë i vetmi për ne. Edhe kjo është një shenjë dashurie, përderisa ajo grimca e xhelozisë së shëndetshme nuk bëhet posesivitet dhe nuk na shqetëson.

Nuk mund të qëndrojë i zemëruar për një kohë të gjatë – Nëse në grindjet ose grindjet e para, ai nuk mund të qëndrojë gjatë mënjanë, por është i pari që përpiqet të bëjë paqe dhe të kërkojë falje, është një tjetër shenjë shumë pozitive.

Ai vlerëson mendimin tonë – Cilado qoftë tema në tryezë, një djalë i dashuruar tregon interes të madh dhe të sinqertë për atë që ne mendojmë për të dhe ndoshta është i gatshëm të pranojë këshillën tonë: kjo është gjithashtu një shenjë e dashurisë së thellë.

Ai ndan interesat dhe pasionet e tij me ne -Secili prej të dyve ka interesat e veta, por dëshira për t’i ndarë ato dhe për të përfshirë tjetrin në atë që duan të bëjnë është një tjetër shenjë shumë pozitive. Me pak fjalë, një gjë e bukur e bërë së bashku jep shumë më tepër kënaqësi.

Ai na beson– Shumë burra e kanë të vështirë të flasin për veten dhe anët më të brendshme të karakterit të tyre. Vetëm ata që duan mund të dalin lakuriq para partnerit. Nëse pranon të tregojë për veten e tij, le ta dëgjojmë të varur nga buzët, pa e ndërprerë dhe, mundësisht, pa e kundërshtuar: po na bën një dhuratë të vërtetë.

Ai na prezanton me të tjerët -Ky është një hap vërtet i rëndësishëm dhe kuptimplotë, sepse përfshin një deklaratë mjaft të qartë, madje edhe me vlerë shoqërore. Nëse ndihemi gati për këtë gjest, e pranojmë ftesën me një buzëqeshje në buzë, por nëse nuk ndihemi gati për këtë, le të flasim sinqerisht, duke kërkuar një vonesë. Në çdo rast, mund të jemi të sigurt: ne jemi vërtet të rëndësishëm për të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat