Test/I gjeni dot 4 gaforret e fshehura në foto? Nëse po, atëherë ju keni një IQ më të lartë se sa mendoni

Life style

Test/I gjeni dot 4 gaforret e fshehura në foto? Nëse po, atëherë ju keni një IQ më të lartë se sa mendoni

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 11:19
Foto ilustrim

Kuizet dhe iluzionet optike janë ndër gjërat e preferuara të përdoruesve të internetit. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon një iluzion optik.

Iluzioni optik më poshtë, i cili është bërë viral në rrjetet sociale, është krijuar nga artisti Gergely Dudas, i njohur si Dudolf . Është një lojë truri që ju sfidon të dalloni katër gaforret e fshehura në foto mes një turme gjallesash deti.Të gjitha krijesat e paraqitura janë të kuqe dhe kjo e bën misionin tuaj edhe më të vështirë.

Ajo që duhet të bëni është të vëzhgoni imazhin me sa më shumë kujdes që mundeni. Nëse keni gjetur vetëm gjysmën e tyre, është koha të zbuloni se ku fshihen!

Image
Foto ilustruese

Nëse nuk ia dolët, mos u zhgënjeni. Deri në enigmën tjetër, mprehni edhe pak mendjen dhe gjithçka do të jetë një copë tortë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat