Bronzi është ngjyra e gushtit: nga make up-i, deri tek thonjtë

Life style

Bronzi është ngjyra e gushtit: nga make up-i, deri tek thonjtë

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 14:43
Foto ilustrim

I butë dhe i ndritshëm ose i ngrohtë dhe i gjallë: cili muaj më i mirë se gushti për të shfaqur një pamje bukurie me tonë bronzi? Ngjyra e bukurisë së muajit rrit nxirjen tuaj ose rikrijon një çehre të shëndetshme dhe rrezatuese nëse nuk jeni ekspozuar ende në diell.

Bronzi është ngjyra e bukurisë së gushtit

Një ngjyrë magnetike dhe sensuale, perfekte për t’u përdorur për të theksuar pamjen dhe për të nxjerrë në pah nxirjen duke sublimuar çehren. Bronzi është gjithashtu një ngjyrë ideale për t’u shfaqur për manikyrin tuaj, e përdorur si lustrim ashtu edhe si dekorim metalik për t’u aplikuar në thonjtë tuaj.

Nga smaltet metalike te diamantët e rremë, deri te fletët metalike në ngjyrë bronzi për t’u përdorur në kombinim me manikyr nudo dhe delikat: mund të përdorni bronzin për të krijuar një manikyr francez ose një art gjeometrik dhe të çuditshëm për thonjtë.

Bronzi është gjithashtu një ngjyrë ideale për make-up: Jennifer Lopez e njeh mirë atë dhe shpesh e përdor këtë ngjyrë në pamjen e saj të bukurisë për të përmirësuar lëkurën dhe sytë. Nuancat e bronzit janë në fakt ideale për të përmirësuar nxirjen me bronzues, ndriçues dhe skuqje, por edhe vajra për trupin që ndriçojnë këmbët dhe dekoltenë. Një ngjyrë ideale për t’u përdorur edhe në buzë, duke aplikuar shkëlqyes të ndritshëm që i bëjnë ato me shkëlqim ose buzëkuq me një fund metalik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat