Kjo është ndërhyrja më e zakonshme estetike për gratë dhe për burrat

Life style

Kjo është ndërhyrja më e zakonshme estetike për gratë dhe për burrat

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 18:25
Foto ilustrim

Ndërhyrja estetike në hundë është operacioni më i zakonshëm që kryhet si nga gratë, ashtu edhe nga burrat.

Hunda zë zonën qendrore të fytyrës dhe për këtë arsye ndikon shumë në imazhin tonë për sa i përket estetikës së saj.

Është ndoshta e vetmja zonë e trupit që nuk është e mbuluar apo e kamufluar në asnjë mënyrë, edhe në epokën e sotme të maskave mbrojtëse për koronavirusin e ri.

Të vogla apo të mëdha, papërsosmëritë e hundës tërheqin vështrimin e bashkëbiseduesit tonë drejt tyre, duke shkaktuar shqetësime të justifikueshme.

Korrigjimi i defekteve është relativisht i lehtë dhe i padëmshëm, gjë që lehtëson vendimin për t’iu drejtuar përmirësimit kirurgjikal.

Rinoplastika është ndoshta procedura më e zakonshme estetike e kryer në të dyja gjinitë.

Historia e rinoplastikës është relativisht e shkurtër. Me përjashtim të raporteve të izoluara të rezultateve të dyshimta, rinoplastika u vendos në praktikën kirurgjikale gjatë gjysmës së dytë të shekullit të kaluar.

Praktika e asaj kohe karakterizohej nga operacione të mundimshme, me ecuri të dhimbshme dhe të gjatë postoperative dhe me shkallë të lartë rezultatesh të padëshirueshme. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat