45-vjeçari në hall të madh: E tmerrshme ajo që po më ndodh në dhomën e gjumit

Life style

45-vjeçari në hall të madh: E tmerrshme ajo që po më ndodh në dhomën e gjumit

Nga: Bota sot Më: 11 gusht 2022 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Një burrë 45-vjeçar, ka rrëfyer për “The Sun” se si gruaja e tij po e akuzon për tradhti.

Ai ka thënë se për këtë shkak, ai nuk ka ereksion në dhomën e gjumit, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i tij i plotë:

E dashur psikologe: Gruaja ime gjithmonë më akuzon për tradhti, pastaj pyet veten pse nuk mund të kem ereksion.

Unë jam 45-vjeçar, ajo është 42.

Para se ta takoja, isha paksa Lothario. Por kur u martuam 13 vjet më parë, u zotova të ndryshoja mënyrat e mia.

E kam arritur, edhe pse kam pasur një lapsus në fillim të këtij viti.

Kur punëtorja jonë e re në punë mu afrua, nuk e largova.

Asgjë nuk ndodhi, por ne po dërgonim shumë mesazhe.

Gruaja ime e di se asgjë nuk ka ndodhur fizikisht, por i gjithë besimi i saj tek unë është zhdukur.

Mendoj se kjo është arsyeja pse kam probleme në dhomën e gjumit.

Nuk mund ta ngre, dhe kur e bëj, është vetëm për disa minuta.

Përgjigjja e psikologes:

Ka shkaqe të ndryshme të mosfunksionimit erektil, por tingëllon sikur juaji mund të jetë psikologjik.

Ndoshta jeni të shqetësuar për largimin e gruas suaj, ose ndiheni në faj për atë që ndodhi.

Nëse i rregulloni problemet në marrëdhënien tuaj, shpresojmë se problemet në dhomën e gjumit do të zhduken.

Një vendim i mirë do të ishte këshillimi i çifteve.

Po ju dërgoj gjithashtu paketën time të mbështetjes, me disa ushtrime të dobishme për t'ju ndihmuar./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat