Astrologët zbulojnë: Këto janë shenjat më jetëgjata të Horoskopit

Life style

Astrologët zbulojnë: Këto janë shenjat më jetëgjata të Horoskopit

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 11:44
Foto ilustrim

Sipas studimeve të shumta, këto 3 shenja kanë jetën më të gjatë: Gaforrja, Dashi dhe Virgjëresha. Besohet se Gaforret jetojnë deri në një moshë shumë të vjetër, sepse praktikojnë një mënyrë jetese të shëndetshme, të motivuar nga mendimi se sa më gjatë të jetojnë, aq më gjatë do të jenë me të dashurit e tyre.

Virgjëreshat janë jetëgjatë falë një stili jetese të rregullt dhe kujdesit të madh për shëndetin e tyre. Për shumë Virgjëresha, stërvitja është një mënyrë jetese dhe nuk dinë asnjë mënyrë tjetër. Po kështu, Virgjëreshat janë njerëz mjaft të qetë dhe më pak stres do të thotë jetë më e gjatë.

Sekreti i Dashit qëndron tek pasioni që ata kanë për jetën.

Ata janë aventurierë të mëdhenj në çdo drejtim dhe pikërisht për këtë përjetojnë pleqërinë e thellë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat