Këto janë shenjat që tregojnë se takimi i parë po shkon shumë mirë

Life style

Këto janë shenjat që tregojnë se takimi i parë po shkon shumë mirë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:41
Foto ilustrim

Takimi i parë është gjithmonë i sikletshëm dhe në shumë raste, ai që përcakton nëse do dalësh më me të apo jo. Nëse të duhen ca tregues të qartë që takimi po shkon mirë, ja ku i ke:

1. Ai/ajo mbërrin në kohë

2. Nëse do vonohet, të lajmëron, të jep edhe arsyen pse

3. Nuk rri në telefon gjithë kohës!

4. Të sjell një dhuratë simbolike. P.sh.: nëse i ke treguar që të pëlqejnë lulet, të sjell një buqetë

5. Të pyet si shkoi dita, por edhe për pasionet e tua

6. Do të dijë më shumë rreth teje dhe nuk e përqendron bisedën te vetja

7. NUK flet keq për ish-in!

8. Nuk bën thashetheme dhe nuk gjykon të tjerët përreth

9. Sillet mirë me stafin e shërbimit

10. Të respekton dhe flet qetë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat