Shprehjet që thotë dikush që vonohet gjithmonë

Life style

Shprehjet që thotë dikush që vonohet gjithmonë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Të gjithë e njohim dikë që edhe sikur të ketë të gjithë kohën e botës në dispozicion, sërish vonohet dhe për më tepër ka "në majë të gjuhës" këto shprehje:

Erdha, për kokën time. Për 5 minuta jam aty

Ndërkohë, është akoma në dush.

E di sa trafik kaa?

Ëhë, posi. Kam një orë që të pres dhe s'kam parë më shumë se dy makina.

S'po gjeja çelësat

E di mashtrimin e vjetër.

Po flija

Ose po shihje video në TikTok.

Uaa, s'e pashë fare orën

Patjetër që jo.

Hera e fundit!

E kam dëgjuar këtë togfjalësh më shumë se këngën time të preferuar.

Ke shumë që pret?

Si mendon ti? Një përjetësi pra!

Takova një shoqe që kam pasur (në çerdhe) dhe më mbajti me muhabet, s'më shqitej

Gjithmonë është diçka që nuk shqitet. Në rastin tënd, vonesa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat