Kënaqni të dashurën tuaj me këto teknika

Life style

Kënaqni të dashurën tuaj me këto teknika

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 06:10
Foto ilustrim

Me ndihmën e këtyre lëvizjeve të thjeshta të kërdhokullave, do t’i krijoni partneres suaj kënaqësi të paharrueshme

Ekzistojnë shumë mënyra që të përdorni kërdhokullat tuaja për ta shtuar kënaqësinë seksuale.

Nëse deri tani këtë nuk e keni ditur, po ju tregojmë disa lëvizje të cilat patjetër duhet t’i provoni dhe ta kënaqni të dashurën tuaj në mënyrën më të mirë.

Turjelë
Ndoshta tingëllon qesharake kjo teknikë, mirëpo rezultatet janë më se të këndshme. Si duhet ta bëni: Kur të keni futur penisin tuaj thellë në vagjinën e partneres suaj, lëvizni kërdhokullat sikur turjelë. Në këtë mënyrë do t’i stimuloni pjesët e ndjeshme të vagjinës.

Mund të stimuloni klitorisin ashtu që të ktheni kërdhokullat pikërisht në drejtim të tij. Jemi të sigurt që partnerja juaj këtë kurrë nuk do ta harrojë.

Depërtoni cekët
A e keni ditur që një e treta e anës së jashtme të vagjinës është më e ndjeshme se pjesa e kanalit?

Kjo do të thotë që femra penetrimin e cekët pikërisht mund ta ndiejë më mirë se penetrimin e thellë. Kjo shkon në favorin tënd, sepse koka e ndjeshme e penisit do të marrë stimulime të këndshme.

Pozicionimi
Merrja e pozitës së vërtetë mund të lehtësojë lëvizjet e kërdhokullave. Njëra pozë e cila është e njohur që shton orgazmën vagjinale është poza CAT (coital alignment technique) .

Kjo pozë është e ngjashme me pozën misionare, mirëpo dallimi është që partnerja mbështjell këmbët përreth jush dhe ajo do të duhej t’ju tërheqë kur dëshiron të penetroni në të. Gjunjët tuaj duhet të jenë nga të dyja anët e këmbëve të saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat