Çiftet po dëshirojnë dasma vetëm me të rritur. Çfarë do të thotë kjo për prindërit?

Life style

Çiftet po dëshirojnë dasma vetëm me të rritur. Çfarë do të thotë kjo për prindërit?

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 21:59
Foto ilustrim

“Një dasmë kushtoi kaq shumë në fillim, plus që është një ngjarje e gjatë për fëmijët,” i tha Hudson TODAY Parents. “Unë do të kisha menduar se sa i zhurmshëm ishte DJ-ja, fyerjet që mund të kenë qenë në disa këngë, nëse do të kishte hapësirë që fëmijët të merrnin energji pa i shqetësuar të ftuarit e tjerë … ishte një jo për ne.”

“Një çift nga lista e të ftuarve të nënës sime u përgjigj dhe shkroi “+ fëmijë” në kartën RSVP,” tha Hudson. “Kjo shkaktoi një mori problemesh dhe shkaktoi një përçarje midis nënës sime dhe shoqes së saj.” Hudson tha se çifti nuk mori pjesë në dasmën e saj, sepse ata nuk mund të sillnin fëmijën e tyre. “Kjo ishte krejtësisht në rregull, por ishte një situatë kaq e tmerrshme dhe shkaktoi kaq shumë stres shtesë edhe para dasmës,” tha ajo.

Këshilla për çiftet që planifikojnë një martesë vetëm për të rriturit

Për çiftet që përpiqen të lundrojnë duke planifikuar një martesë pa fëmijë, Brehant rekomandon:

Bëjeni të qartë.

“Vendosni në kartën tuaj RSVP që është vetëm për të rriturit, ose specifikoni sasinë e vendeve të rezervuara për ta, në mënyrë që të ftuarit tuaj të mos supozojnë se mund të sjellin fëmijët e tyre,” tha ajo.

Jepni opsione.

“Nëse po bëni një dasmë destinacioni apo edhe një dasmë lokale, ndoshta mund të vendosni emrin e (një) dados ose shërbimit të kujdesit për fëmijët në faqen tuaj të dasmës për të ndihmuar njerëzit me një burim nëse duan të sjellin fëmijët e tyre në udhëtim, ”, tha Brehant SOT.

Mbani ato të zëna.

Nga ana tjetër, Brehant tha se nëse çiftet duan të përfshijnë fëmijë, ata mund t’i kërkojnë koordinatorit të tyre të dasmës që të krijojë një stacion për fëmijë në dasmë ose pritje për t’i mbajtur të rinjtë të zënë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat