Rrëfimi i çuditshëm/ Dy kushërirat tregojnë ‘sekretin’ e tyre: Paralojë seksi me..!

Life style

Rrëfimi i çuditshëm/ Dy kushërirat tregojnë ‘sekretin’ e tyre: Paralojë seksi me..!

Nga: B.S. Më: 23 shtator 2022 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Një 24 vjeçare ka rrëfyer një histori me paralojë seksuale që kishte kaluar vite më parë me kushëririn e saj.

Këtë histori ia riktheu në vëmndje kushërira tjetër ku iu rrëfye se pothuajse të njëjtën gjë e kishte kaluar edhe ajo.

Ajo këtë e kishte mbajtur si ‘sekret’ për vite të tëra, por që tani e tregoi sekretin e saj po ndihet në siklet.

Kështu, 24 vjeçarja kërkoi ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Kur kushërira ime më tha se kishte pasur aferë seksuale me kushëririn tonë mashkull si adoleshente, u trondita”. . . sepse bëra pikërisht të njëjtën gjë.

Për vite me radhë, ka qenë sekreti im, diçka për të cilën më vinte turp. Tani nuk di si të ndihem apo çfarë të mendoj.

Unë jam 24 vjeç dhe kushërira ime femër është 25. Kushëriri ynë mashkull është 26 vjeç.

Të gjitha nënat tona janë motra dhe kemi kaluar shumë kohë së bashku ndër vite.

Kur isha 14 vjeç, më pëlqente të rrija me kushëririn tim mashkull.

Ne të dy ishim krejtësisht të papërvojë me seksin e kundërt dhe do ta pranoj se gjithmonë kam qenë paksa e dashuruar me të.

Në disa raste, ne ndamë një pije të paligjshme dhe përfunduam duke gërmuar dhe prekur njëri-tjetrin përmes rrobave tona - vetëm për të parë se si ishte.

Ishte një eksperiment i pafajshëm, por gjithmonë ndihesha paksa e çuditshme për të.

Ne e dinim se njerëzit nuk do ta miratonin, kështu që ishte "sekreti ynë".

Ne u rritëm prej saj pas disa muajsh dhe nuk folëm më për të. Tani kemi një marrëdhënie normale kushëriri të rritur.

Por fundjavën e kaluar, takova kushërirën time për një natë jashtë.

Ne të dy pinim shumë dhe kishim një zemër për fëmijërinë tonë.

Ajo rrëfeu se kur ishte 14 vjeç, ajo dhe kushëriri ynë mashkull kishin eksperimentuar me pak paralojë.

Unë heshta dhe i thashë se e njëjta gjë kishte ndodhur me mua.

Ajo qeshi për këtë dhe tha se gjithçka ishte shumë e pafajshme.

Por mësimi i kësaj më ka mërzitur dhe më ka bërë të ndihem e çuditshme. nuk jam i sigurt pse.

Përgjigja e psikologes: Kurioziteti seksual është normal dhe shumë të rinj eksperimentojnë me miqtë dhe të afërmit.

Përderisa ajo që ndodhi ishte konsensuale dhe nuk u ndjeve i detyruar, askush nuk bëri asgjë të keqe.

Nuk keni arsye të ndiheni në faj. Në fakt, nuk ka asgjë të keqe ligjërisht të kesh një marrëdhënie me kushëririn tënd të parë. Nuk shihet si incest.

Ndoshta kjo po ju shqetëson shumë sepse keni ndjerë se keni pasur një marrëdhënie të veçantë me kushëririn tuaj mashkull, dhe tani kjo është vënë në pikëpyetje.

Ose ndoshta ju mendoni se ai nuk ishte i sinqertë me ju, ose po ju përdorte.

Nëse kjo vazhdon t'ju shqetësojë, ju lutemi flisni me dikë për ndjenjat tuaja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat