Dyshime për tradhti, gruaja bën veprimin e papritur: Thërret shefin e burrit dhe…!

Life style

Dyshime për tradhti, gruaja bën veprimin e papritur: Thërret shefin e burrit dhe…!

Nga: B.S. Më: 27 shtator 2022 Në ora: 22:31
Familja Isufi

Një 45 vjeçare ka problem me besimin, sa që e telefonon shefin e burrit të saj për ta kontrolluar atë.

Ajo dyshon në vazhdimësi se burri i saj e tradhton me një kolege të tij, e cila tha se është shumë tërheqëse.

Kjo e ka shtyrë atë që disa herë ta thërrasë shefin e burrit që ta konfirmojë nëse burri i saj po e tradhton.

Për këtë, ajo ka filluar të ndihet si ‘budallaqe’ dhe kërkoi ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Thirrja e shefit të tij, natën vonë, nuk ishte gjëja më e mirë që kam bërë, por duhej të dija nëse burri im po mashtronte.

Burri im po qëndronte larg në një hotel për një natë pune dhe unë isha i bindur se ai do të tradhtonte me një kolege femër.

Unë jam 45 vjeç, burri im është 49 dhe ne jemi të martuar për 20 vjet. Kjo kolege është 39 vjeçare dhe shumë tërheqëse.

Ndoshta është një bekim, por shefi i tij nuk u përgjigj dhe nuk mendoj se ai ia përmendi burrit tim.

Por kjo nuk është hera e parë që telefonoj shefin e tij për ta kontrolluar.

Disa muaj më parë telefonova kur ata ishin në një fundjavë për ndërtimin e ekipit.

Atë herë, ia dola mbanë dhe kërkova sigurinë e tij se burri im nuk po largohej.

Ata ishin të gjithë jashtë për një vakt dhe shefi i tij u mërzit shumë me mua.

Madje dëgjoja burrin tim në sfond duke i thënë shefit të tij të më mbyllte telefonin.

Ai nuk u argëtua dhe me sa duket telefonata ime shpjegoi pse shefi i tij ishte treguar i shkurtër dhe i pasjellshëm me të të nesërmen.

Burri im ka këmbëngulur se ai qëndronte në dhomën e tij, vetëm, por unë kam probleme besimi pasi zbulova se ai po shikonte faqet e takimeve.

Unë nuk mendoj se ai në të vërtetë takoi ndonjë nga këto gra, por kjo tronditi botën time - gjithmonë kam menduar se mund të mbështetem tek ai.

Por unë nuk mund të pushoj dhe të shqetësohem gjatë gjithë kohës se ai po përgatit diçka.

E di që çështjet tona të martesës nuk kanë të bëjnë me shefin e burrit tim, por më duhej të dija se çfarë po ndodhte.

Dyshoj se edhe sikur të dinte diçka nuk do të më thoshte. Tani kam mbetur duke u ndjerë budalla.

Përgjigja e psikologes: Sigurisht që ndihesh e lënduar dhe e tradhtuar.

Besimi juaj tek burri juaj u dëmtua kur zbuluat se ai ishte në faqet e takimeve.

Martesa është një marrëdhënie private. Nëse dëshironi të dini nëse ai po mashtronte, do të ishte më mirë të flisnit me të, jo të përfshini shefin e tij.

Thënë kështu, burri yt nuk po dëgjon se sa e dëshpëruar je. Uluni dhe thoni që ju të dy keni nevojë për një bisedë serioze.

Nëse ka diçka që mungon në marrëdhënien tuaj, identifikoni atë së bashku dhe punoni se si ta zgjidhni atë.

Është jetike që burri juaj të dijë se si t'ju bëjë të ndiheni të sigurt në marrëdhënien tuaj.

Mbajeni fokusin tuaj në martesën tuaj dhe sesi të dy mund të punoni së bashku për ta bërë atë më të fortë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat