“Kapa mesazhet private, burri im tenton të më tradhtoi me asistenten e tij, por ajo…”

Life style

“Kapa mesazhet private, burri im tenton të më tradhtoi me asistenten e tij, por ajo…”

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 22:36
Foto ilustrim

E dashur Deidre: Burri im po përpiqet të joshë asistenten e tij personale dhe unë vërtet nuk e kuptoj pse, pasi unë jam shumë më tërheqëse se ajo.

Unë jam 45 vjeç dhe burri im është 52. Ne jemi të martuar për 13 vjet dhe kemi dy djem, nëntë dhe pesë vjeç.

Për të qenë i drejtë me të, gjërat janë zbehur së fundmi.

Gjithçka filloi kur shoku i tij u akuzua për tradhti në nëntor të vitit të kaluar.

Unë kurrë nuk i kisha besuar këtij miku të veçantë - diçka më dukej gjithmonë. Kështu që kur dolën lajmet për marrëdhëniet e tij të dyshimta, nuk u befasova aspak.

Por burri im budalla vendosi t'i qëndronte pranë, madje pranoi të pretendonte se ishte me karakter të mirë në gjykatë.

Patëm një përplasje të madhe. Mendova se ishte marrëzi nga ana e tij që të përfshihej.

Edhe pse nuk e kemi diskutuar këtë temë prej vitesh, ende e ndjej inatin mes nesh.

Si rezultat, ne nuk kemi qenë intim prej muajsh.

Javën e kaluar, ne të dy punonim nga shtëpia. Në kohën e drekës, im shoq vendosi të shkonte për vrap.

Ndërsa ai ishte jashtë, dëgjova kompjuterin e tij duke tingëlluar. Dikush donte qartë ta kapte.

Në ekran ishte biseda e tij private me PA-në e tij.

Shumica ishin punë, por mesazhi i fundit që më ra në sy. Aty shkruhej: “Dhe të lutem mos më dërgo mesazhe. Unë ju thashë se përgjigja është jo."

Kështu, kur ai u hodh në dush pas vrapimit të tij, unë shikova përmes telefonit të tij.

Gjeta tekstet e tyre, ku ai e kishte kërkuar vazhdimisht.

Unë e kam takuar këtë grua dhe vërtet nuk e kuptoj pse është i interesuar. Ajo ka një pamje mesatare, me flokë ngjyrë kafe dhe një bark tenxhere.

Ndoshta ai thjesht dëshiron një histori të mirë për t'u treguar shokëve të tij në pijetore - se ai flinte me ndihmësin e tij në tavolinën e tij pas shpinës së gruas së tij të dashuruar.

Deidre thotë: Nëse ju mendoni se ndihmësja e tij është i bukur apo jo, është larg nga çështja kryesore këtu.

Burri juaj po mendon të tradhtojë, gjë që mund të sjellë fundin e marrëdhënies suaj.

Ju duhet të vendosni nëse kjo martesë është ajo që dëshironi vërtet dhe, nëse po, filloni të vendosni punën.

Është normale që çiftet të kenë një mendim të ndryshëm, por përpiquni të mos e lini këtë të ndodhë mes jush.

Burri juaj zgjodhi t'i qëndronte pranë mikut të tij dhe ju nuk jeni dakord me zgjedhjet e tij, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta mbani atë kundër njëri-tjetrit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat