Marrëdhënia intime është shumë e rëndësishme për femrat e lindura nën këtë shenjë, por ato janë edhe hakmarrëse

Life style

Marrëdhënia intime është shumë e rëndësishme për femrat e lindura nën këtë shenjë, por ato janë edhe hakmarrëse

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 19:40
Ilustrim

Sipas astrologëve, muaji i lindjes dhe shenja e zodiakut mund të ndikojnë në shumë karakteristika te meshkujt dhe femrat.

Në bazë të Zodiakut, femrat e lindura në shenjën e Akrepit janë më të pasionuara dhe dominuese në krahasim me shenjat e tjera.

Një femër Akrep është shumë xheloze, hakmarrëse, pasionante, sensuale dhe autoritare. E prirë për aventura dhe meshkuj më të rinj se ajo.

Kjo femër shpesh është mister edhe për miqtë e saj, në komunikim mund të jetë shumë e ashpër, nuk është me takt, gjithmonë shpreh mendimin e saj, udhëhiqet nga instinktet e saja dhe në asnjë rast nuk preferohet ta sfidoni.

Ajo është shefja më e mirë që merr drejtimin e femrave të tjera në biznes, gjë që ndër të tjera mund t’i atribuohet edhe intuitës së saj.

Një femër Akrep mund të jetë shumë fatale, e cila magjeps me bukurinë dhe seksin, por që është e copëtuar nga xhelozia, shijon joshjen dhe misterin që e çojnë partnerin drejt çmendurisë – vetëm një partner i fortë mund ta mbajë atë.

Kur dashuria zhduket, ajo ndjek instinktin e saj. Në martesë, kur ka një partner të përshtatshëm, mund të jetë një amvise e pazëvendësueshme që i kushton shumë kohë dhe vëmendje familjes. Kjo femër nuk është një ëndërrimtare si një grua e shenjës Peshqit apo Gaforre, ajo është shumë realiste.

Femrat Akrep janë të njohura për epshin e fortë dhe marrëdhëniet pasionante të dashurisë. Në dashuri, janë plotësisht të përkushtuara dhe emocionale. Megjithatë, shpesh bëhen enigmë për të dashurit e tyre, qëllimet dhe ndjenjat e tyre të vërteta janë thellësisht të fshehura dhe të paqarta.

Kur ajo është e dashuruar, dashuria e saj është tërheqëse dhe misterioze, dhe pasioni i saj mund të krahasohet me një stuhi. Seksi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për to dhe lidhja me partnerin është një domosdoshmëri që të ndihen plotësisht të përmbushura në të gjitha fushat e jetës.

Janë të prira për marrëdhënie që kërkojnë shumë kohë dhe energji emocionale. Ndaj, romancat e shkurtra dhe qëndrimet për një natë nuk janë asnjëherë zgjedhja e kësaj shenje pasionante. Ato do të kërkojnë për atë të duhurin për aq kohë sa të duhet dhe kur bien vërtet në dashuri, është për gjithë jetën. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat