“Përfundova në shtrat me ish të dashuren dhe lashë gruan, por e dashura më la kur kuptoi se…”

Life style

“Përfundova në shtrat me ish të dashuren dhe lashë gruan, por e dashura më la kur kuptoi se…”

Nga: Bota sot Më: 25 nëntor 2022 Në ora: 22:17
Ilustrim

E dashur Deidre: Kur i thashë të dashures time se planifikoja t'i nënshkruaja shtëpinë time gruas sime në divorcin tonë, ajo më hodhi dhe më tha të mos telefonoja më kurrë.

Më ka lënë kaq konfuz, pasi pashë të ardhmen time me të dhe mendova se edhe ajo. Tani nuk e di nëse duhet të përpiqem ta bëj martesën time bajate të funksionojë.

Unë jam 35 vjeç, gruaja ime është 34 dhe ne kemi shtatë vjet të martuar. Ish e dashura ime është 36 vjeç.

Unë dhe gruaja ime e kishim humbur shkëndijën dhe isha mërzitur me jetën tonë seksuale.

Kështu, kur një ish e dashura – ajo që unë ndjeja se kishte “ikur” në universitet – më dërgoi një mesazh në Facebook, ajo rindez pasionin që i mungonte martesës.

Një lidhje ndihej e pashmangshme dhe kur më në fund u takuam, kimia që kishim shijuar si studentë u kthye përsëri.

Ne ramë në shtrat dhe filluam një lidhje intensive seksuale për katër muaj.

E dashura ime më tha se edhe ajo po planifikonte të linte burrin e saj.

Ne folëm për të qenë një çift i duhur.

Duke ditur se sa shumë kjo do ta lëndonte gruan time, vendosa që më e pakta që mund të bëja ishte t'ia dorëzoja shtëpinë asaj.

Kur i thashë të dashures time, ajo u ftoh dhe tha se kishte planifikuar të transferohej në shtëpinë time.

Dukej se shtëpia ime e bukur - shumë më e madhe, në një zonë më të mirë dhe më e shtrenjtë se ajo e saj - ishte një pjesë e madhe e apelit tim.

Nëse shtëpia ime nuk ishte pjesë e paketës, ajo nuk më donte. Dhe ky ishte fundi i çështjes sonë.

U ktheva te gruaja ime dhe i rrëmbyer nga faji, rrëfeva gjithçka.

Për habinë time, ajo më ka falur dhe thotë se dëshiron ta bëjë martesën tonë të funksionojë. Por nuk e di nëse kjo është ajo që dua.

Deidre thotë: Keni pasur një arratisje me fat.

Ish-dashnorja juaj tingëllon si një gërmuese ari dhe është më mirë të mësoni motivet e saj të vërteta përpara se të përmbysni gjithë jetën tuaj për të.

Por ju nuk do të tundoheshit të kishit një lidhje nëse nuk do të ishit të pakënaqur.

Asnjë marrëdhënie nuk mbetet aq pasionante sa ishte në ditët e para.

Nëse dëshironi që ajo të mbetet e freskët, duhet të vazhdoni të punoni së bashku.Të ndjekësh eksitimin do të thotë që nuk do të jesh kurrë i lumtur.

Gruaja juaj ju ka ofruar mundësinë për të ndërtuar diçka të qëndrueshme dhe kuptimplote. Nëse kjo është ajo që dëshironi, merrni atë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat