Ju zbehen rrobat kur i lani në lavatriçe? Hidhni tri lugë sheqer, do të shokoheni kur shihni rezultatet

Life style

Ju zbehen rrobat kur i lani në lavatriçe? Hidhni tri lugë sheqer, do të shokoheni kur shihni rezultatet

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 08:54
Rrobat do të duken si të reja.

Për shumicën do të tingëllojë e pabesueshme që sheqeri të hidhet në rrobalarëse, mirëpo ky truk jep rezultate të mrekullueshme.

Në ndarjen e caktuar për detergjent të rrobalarëses apo drejtpërdrejt në kazan, hidhni tri lugë sheqer, lani normalisht rrobat dhe do të keni rezultate të mahnitshme.

Pra, rrobat do të duken si të reja.

Të njëjtën procedurë bëjeni edhe kur lani me dorë. Vendosni rrobat në një legen plot me ujë, shtoni sheqer dhe lini të qëndrojnë disa orë.

Kjo metodë do t’ju ndihmojë që t’ua riktheni freskinë ngjyrave dhe gjithashtu parandaloni zbehjen e pëlhurës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat