Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

Life style

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 13:30
Foto ilustrim

Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të rutinës suaj të fitnesit shpesh i referohet nevojës për të përfshirë elementë të shumtë për një stërvitje të plotë, të tilla si trajnimi i forcës së trupit, kardio dhe lëvizshmëria.

Megjithatë, kjo vlen edhe për vetë lëvizjet, pasi trupi juaj mësohet shpejt me të njëjtat ushtrime.

Kjo është arsyeja pse në palestër, si në jetë, shumëllojshmëria është çelësi! 

Thënë këtë, në seancën tuaj të radhës, mos harroni të përfshini këto ushtrime për muskujt e barkut:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat