Dyshime për tradhti, gruaja merr sinjale të qarta: Burri shkoi te fqinja, më pas i erdhi era…!

Life style

Dyshime për tradhti, gruaja merr sinjale të qarta: Burri shkoi te fqinja, më pas i erdhi era…!

Nga: B.S. Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Një grua, 62 vjeçare ka rrëfyer dyshimet lidhur me një tradhti nga burri i saj.

Ajo për psigologen e “The Sun”, tregoi se marrëdhënia e tyre ka ndryshuar posa ka ardhur një fqinje e re afër tyre.

Sipas saj, ka mundësi që burri i saj ka një tërheqje për fqinjen edhe pse ajo është shumë më e re se ai, vetëm 35 vjeç, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Im shoq e kalon gjithë ditën duke shikuar nga dritarja, duke shpresuar se do të shikojë fqinjen tonë - po më çmend.

Ai është 66 vjeç dhe në pension. Unë jam 62. Ne kemi pasur një martesë të mirë.

Ne kishim djalin dhe nipërit tanë dhe jeta ishte e mirë derisa patëm fqinjë të rinj poshtë. Pastaj burri im ndryshoi.

Fqinja është femër rreth 35 vjeç. Ajo jeton në katin përdhesë me motrën e saj.

Macja e tyre solli një mi tre muaj më parë dhe ajo trokiti në derën tonë duke e pyetur burrin tim nëse mund ta ndihmonte atë për ta hequr qafe atë.

Ai ishte zhdukur prej shekujsh. Ai më tha se e kishte pasur të vështirë ta kapte, por ndjeja erën e verës në frymën e tij.

Ai e ka zhvendosur karrigen e tij te dritarja që të mund të shohë se kush po shkon e vjen. E di që ai po e kërkon atë.

Nëna ime është 88 vjeç dhe burri im vazhdon të më sugjerojë të kaloj periudha të gjata me të.

Unë mendoj se ai po përpiqet të më nxjerrë jashtë që të mund të shohë më shumë nga vajza. Është qesharake. Çfarë do të shihte ajo tek ai?

Përgjigja e psikologes: Ndoshta asgjë, por ajo ka qenë fqinje dhe ai i ka lexuar gabim sinjalet.

Tregojini atij se jeni i shqetësuar se ai është i dashuruar me të dhe dëgjoni me kujdes atë që ai ka për të thënë.

Nëse kjo vazhdon, tregojeni atë që po kërkoni këshillim për të parë se cilët duhet të jenë hapat tuaj të ardhshëm.

Kjo mund të jetë një thirrje zgjimi - nëse ai nuk ndalet, ai do t'ju humbasë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat