Bëri seks me një grua tjetër, burri në dyshime të mëdha: I dërgova foto lakuriq…!

Life style

Bëri seks me një grua tjetër, burri në dyshime të mëdha: I dërgova foto lakuriq…!

Nga: B.S. Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Nj 34 vjeçar ka rrëfyer problemet në jetën e tij martesore.

Ai ka pranuar se e ka tradhtuar gruan e tij, mirëpo tani ai po ndihet xheloze për të.

Burri ka frikë se ajo po e tradhton atë, ndonëse e kanë sqaruar punënë e tradhtisë dhe janë pajtuar.

Kështu, ai kërkoi një ndihmë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Ndjehem si hipokriti më i madh në botë që ndjej xhelozi për gruan time, kur jam unë ajo që mashtroi.

Kam zbuluar se ndërsa ne kishim probleme në marrëdhënien tonë - të shkaktuara nga lidhja ime - ajo zhvilloi një miqësi të ngushtë me një djalë tjetër.

Tani jam i mbushur me xhelozi.

Ajo thotë se asgjë nuk ka ndodhur, por unë nuk mund ta kapërcej atë.

Unë jam 34 dhe ajo 31. Ne jemi martuar për katër vjet.

Rreth një vit në martesën tonë, papritmas u ndjeva i bllokuar.

Fillova t'i dërgoja mesazhe një gruaje me të cilën punoja. I dërgonim njëri-tjetrit foto lakuriq.

Një natë, pas punës, bëmë seks. Edhe kur u vesha më pas, e dija se duhej ta ndaloja, pasi e doja gruan time.

Por si marrëzi, harrova të fshija një nga fotot dhe gruaja ime e gjeti atë.

Natyrisht, ajo ishte e shkatërruar dhe më tha se nuk ishte e sigurt nëse mund të vazhdonte në martesën tonë.

Ajo më kërkoi të shkoja në dhomën e lirë, ndërsa ajo t’i kuptonte gjërat.

Gradualisht, pas shumë të qarash dhe bisedash, ne ramë dakord t'i jepnim një tjetër mundësi martesës sonë.

Që atëherë, gjithçka ka qenë e shkëlqyer. Së fundmi kemi filluar të përpiqemi për një fëmijë.

Por diçka më ka shqetësuar. Ndërsa unë flija në dhomën e lirë, gruaja ime dilte shumë me miqtë.

Shpesh, ajo vinte në shtëpi shumë vonë. Dyshova se ajo kishte takuar dikë, por kurrë nuk pati guximin të pyeste.

Javën e kaluar ngrita dyshimet e mia. Ajo pranoi se ishte tërhequr nga dikush, por tha se nuk kishte shkuar kurrë më tej se një flirt dhe disa mesazhe.

Problemi është se nuk jam i sigurt se e besoj atë. Pse nuk më tha më parë?

Përgjigja e psikologes: Nuk do ta fajësoja nëse do të kishte fjetur me të, duke pasur parasysh atë që ke bërë. Por kjo më shqetëson në mënyrë të paarsyeshme.

Kam frikë se e kam shkatërruar martesën tonë duke gërmuar në të kaluarën.

Gruaja juaj mund të jetë duke thënë të vërtetën. Pyesni veten pse kjo është kaq e rëndësishme për ju.

Ju pretendoni se marrëdhënia juaj është e shkëlqyer dhe po përpiqeni për një fëmijë tani.

Por duket sikur martesa juaj mund të mos jetë aq e fortë sa dëshironi të besoni dhe mund të ketë ende çështje të pazgjidhura.

Ju duhet të flisni përsëri me gruan tuaj për këtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat