Rrëfimi i 43 vjeçares: Burri im shikon pornografi derisa bëjmë seks, unë po ndihem…!

Life style

Rrëfimi i 43 vjeçares: Burri im shikon pornografi derisa bëjmë seks, unë po ndihem…!

Nga: BOTA SOT Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 22:25
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 43 vjeçare.

Ajo ka treguar që burri i saj derisa janë duke bërë seks e ndërpren procesin dhe shikon pornografi dhe kjo po e lëndon atë.

Gruaja thotë që nuk ka mundur të bisedojë ende për këtë çështje me burrin e saj por që është shqetësuese.

Psikologia thotë që ky nuk është një reflektim se sa tërheqës jeni apo nëse jeni mjaftueshëm i mirë. Ju lutemi ta dini se ky nuk është faji juaj.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Mendoja që burri im po i përgjigjej një telefonate gjatë seksit, por në vend të kësaj ai filloi të shikonte pornografi në telefonin e tij dhe vazhdoi veprën.

Ndihem aq e poshtëruar, sa nuk kam qenë në gjendje të flas me të për këtë ende.

Unë jam 43 vjeçare, ai është 47 vjeçar dhe ne jemi martuar për 18 vjet.

Ne kemi pasur gjithmonë një marrëdhënie të shkëlqyer dhe kemi qenë shumë të lumtur, por kohët e fundit kam vënë re se ai duket krejtësisht i painteresuar për seksin, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Në vend të një puthjeje dhe përqafimi të rregullt, ai pushoi së më prekuri dhe shkon drejt e të flejë në shtrat.

Kam bërë gjithçka që mundem për të rifituar intimitetin tonë, nga surpriza e tij me të brendshme seksi te dërgimi i mesazheve të pafytyra.

Por duket se çfarëdo të bëj unë, ai nuk është kurrë në humor. justifikimi i tij? Ai është "shumë i lodhur" ose ka "shumë në mendjen e tij".

Unë kam qenë e shqetësuar se ndoshta atij nuk i dukem më tërheqëse, sa që kur filloi të më përqafonte në shtrat për herë të parë pas disa muajsh, unë isha mbi hënë.

Kur filluam të bënim seks, nuk mund ta besoja.

Isha shumë e emocionuar që më në fund isha përsëri pranë tij. Por ai humbi ereksionin brenda minutave të parë.

Pastaj mori telefonin e tij dhe vendosi një film porno.

Ai nuk më tha dy fjalë ose nuk më pyeti nëse isha rehat me këtë, por vazhdoi të bënte seks me mua ndërsa shikonte.

Isha aq e tronditur sa nuk dija çfarë të thoja. Unë thjesht u shtriva e shtangur dhe e lashë të ndodhte.

Ai ishte aq i përqendruar në ekranin e tij, saqë as nuk e kishte kuptuar.

Ndihem aq e dërrmuar sa ai më mirë do të shikonte një grua të rastësishme sesa të më shikonte mua gjatë seksit. Nuk mund të mos ndihem se nuk jam mjaftueshëm e mirë për të.

Cfare duhet te bej?

Përgjigjja e psikologes: Shumë njerëz shikojnë pornografi në internet, por numri në rritje po bëhet i varur prej tij deri në pikën ku ata humbasin aftësinë për t'u lidhur me partnerët e tyre të jetës reale.

Ky nuk është një reflektim se sa tërheqës jeni apo nëse jeni mjaftueshëm e mirë. Ju lutemi ta dini se ky nuk është faji juaj.

Është koha për një diskutim të sinqertë. Tregojini atij se jeni e shqetësuar se zakoni i tij pornografik po ndikon në jetën dhe marrëdhënien tuaj seksuale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat